Digitālā .LV Reģistratūru avīze Nr.10

Digitālā .LV Reģistratūru avīze Nr.10

Iznācis NIC sadarbības partneriem veltītais “.LV Reģistratūru avīzes” 10. numurs, taču šoreiz citā formātā. Esam nolēmuši atteikties no ierastā .pdf formāta un pāriet uz digitālu avīzes versiju. Turpmāk avīzē ievietoto informāciju varēsiet ērti atrast NIC.LV mājaslapā un atkārtoti izmantot sava uzņēmuma klientu apkalpošanas daļas vajadzībām, kā arī mārketinga vai izglītojoša rakstura rakstu izstrādei (iekļaujot atsauci uz NIC). Šajā numurā lasiet:

Papildināta domēna vārdu pārvaldīšanas risinājuma NICEPP funkcionalitāte

Sākot ar šā gada 20.maiju ir iespējota domēna vārda reģistratūras maiņas pārvaldīšana NICEPP. Plāšak lasiet: https://www.nic.lv/lv/papildinata-nicepp-funkcionalitate. Tie, kuri vēl šo iespēju nav aktivizējuši, joprojām var pārcelt domēna vārdus arī manuāli, izmantojot NIC tiešsaistes sistēmu.

     Ar 1.jūliju NIC izbeigs datu plūsmas šifrēšanas protokola TLS versiju 1.0 un 1.1 atbalstu, tādēļ lūgums pārslēgties uz TLS 1.2 vai 1.3.

Atvieglota NICEPP ieviešana

.LV Reģistratūras, kuras vēl nav ieviesušas domēna vārdu pārvaldīšanas risinājumu NICEPP un kuru uzņēmumā tiek izmantots PHP, ir lieliska iespēja to ērti un ātri izdarīt, izmantojot objektu orientētu PHP-EPP-klientu, kurš pieejams GitHub. Plašāka informācija pieejama: https://www.nic.lv/lv/php-epp-klients

Kas notiek ar uzņēmuma domēna vārdu, ja uzņēmumam tiek uzsākts maksātnespējas, saimnieciskās darbības apturēšanas vai pat likvidācijas process?

Ja Jūsu klientu ir piemeklējušas kādas no iepriekš minētajām nedienām, ir svarīgi apzināties, kā šīs izmaiņas skar arī turpmākās klienta iespējas rīkoties ar savu domēna vārdu. Tādēļ esam sagatavojuši skaidrojošus rakstus, ar kuriem varat droši dalīties vai iekļaut tos sava uzņēmuma veidotajos rakstos, pamācībās vai FAQ.

Domēna vārda pārcelšana

Nereti domēna vārdu lietotāji vēlas mainīt savam domēna vārdam piesaistīto pakalpojumu sniedzēju, taču kā to izdarīt? Ja rodas nepieciešamība klientiem skaidrot, kā veikt domēna vārda pievienošanu Jūsu reģistratūrai (no kādas citas reģistratūras vai NIC), tad varat izmantot mūsu blog rakstu par domēna vārda pārcelšanu: https://www.nic.lv/lv/domena-varda-parcelsana

Lai atvieglotu darbu Jūsu klientu apkalpošanas centram, esam sagatavojuši instrukciju tieši .LV Reģistratūrām, kā, sekojot 3 vienkāršiem soļiem, veikt domēna vārdu pārcelšanu no vienas reģistratūras uz citu, un kas jāņem vērā procesa laikā: https://www.nic.lv/static/data/registraturai_transfer-2.pdf

Baltic Domain Days 2020 atcelts

Covid-19 ierobežojumu dēļ, atcelta Baltijas valstu domēnu nozarei veltītā konference - Baltic Domain Days 2020, kurai šogad bija jānorit tehnoloģiju un inovāciju festivāla LOGIN ietvaros Lietuvā.

Pašlaik pasākuma norise tiek pārcelta uz vēlāku laiku – novembrī. Lūgums sekot .LV reģistra NIC publicētajai informācijai sociālajos tīklos (@lvregistrs) un mājaslapā www.nic.lv, kur tiks publicēta tālākā informācija par pasākuma norises vietu un laiku.

Kā COVID-19 ietekmē domēna vārdu industriju

Jau kopš februāra interneta pasauli pāršalcis ar Covid-19 pandēmijas tēmu saistītu domēna vārdu reģistrāciju bums – reģistrēti nu jau vairāk nekā 68 000 šādu domēna vārdu. Arī .LV domēns nav izņēmums: uz šo mirkli ir reģistrēti vairāk nekā 30 .LV domēna vārdu, kuri iekļauj terminus “covid”, “corona”, “viruss” u.tml. https://www.nic.lv/lv/viruss-izplatas-ari-digitali

Šajā laikā daudzi uzņēmumi bija spiesti digitalizēt savus pakalpojumus, iespējams tieši tādēļ šī gada marta mēnesī tik strauji bija audzis jauno reģistrēto domēna vārdu skaits. Vairāk lasiet: https://www.nic.lv/lv/kad-klients-nenak-uz-veikalu-veikalam-janak-pie-klienta

Skaitļi un fakti

Kāda izskatās mūsu nacionālā digitālā identitāte skaitļos? Iepazīsties ar bloga rakstu “Skaitļi un fakti par .LV” un noskaidro:

  • kā audzis .lv domēna vārdu skaits pēdējo 10 gadu laikā?
  • kādi ir .lv domēna vārda reģistrētāji jeb lietotāji?
  • kurās Latvijas pilsētās un novados mīt visaktīvākie .lv domēna vārda reģistrētāji?
  • un daudz ko citu.

Ar .LV Reģistratūru avīzes iepriekšējiem numuriem vari iepazīties šeit. Ja Jums ir kādi ieteikumi tēmām, par kurām vēlētos lasīt nākamajā avīzes numurām, lūdzam rakstīt uz pr@nic.lv vai zvanīt 67085858.