Maksa un norēķini

Drukāt

Kāda ir domēna vārda reģistrācijas maksa?

Sākot no 2023.gada 1.septembra, maksa par:

  • tradicionālā domēna vārda reģistrāciju un uzturēšanu ir EUR 14,52 par 1 gadu, ieskaitot 21% PVN.
  • latviskā domēna vārda reģistrāciju ir EUR 10,16 ieskaitot 21% PVN.

Atgādinām, ka domēna vārdu varat reģistrēt uz vairākiem gadiem (līdz pat 5). Piedevām, tas būs arī finansiāli izdevīgāk un varēsiet būt droši, ka tuvāko piecu gadu laikā šis domēna vārds būs Jūsu.

Kādi maksājuma veidi var tikt izmantoti .lv domēna vārdu apmaksai?

Rēķinu apmaksu par .lv domēna vārda lietošanas tiesībām Jūs varat veikt bankā, internetbankā vai NIC klientu tiešsaistes sistēmā ar VISA vai EC/MC kredītkartēm, kā arī ar Latvijas banku emitētajām debetkartēm.

NIC Klientu tiešsaistes sistēmas (domēna vārdu administrēšanas portāls) sadaļā “Mani rēķini” Jūs jebkurā sev ērtā laikā varat aplūkot visus savus rēķinus, to vēsturi un ērti veikt maksājumus. Ja lietotājvārds un parole nav izveidota vai aktivizēta, to jebkurā laikā var izveidot NIC mājaslapas sadaļā “Reģistrēties”.

Rekvizīti norēķiniem ar bankas pārskaitījumu:

Saņēmējs:
LU Matemātikas un Informātikas Institūts
Raiņa bulvāris 29, Rīga, LV-1459, Latvija
PVN Nr. LV90002111761

Banka:
“SEB banka”, IBAN: LV46UNLA0002220609628
“Swedbank” AS, IBAN: LV56HABA0001407058518

Maksājuma mērķī noteikti norādiet: domēna vārdu vai rēķina numuru

Kad iespējams sākt lietot tikko reģistrētu domēna vārdu?

Reģistrējot domēna vārdu NIC klientu tiešsaistes sistēmā, to varat sākt lietot uzreiz pēc NIC apstiprinājuma e-pasta saņemšanas.

Reģistrējot domēna vārdu, izmantojot Reģistratūras pakalpojumu, to varat sākt lietot saskaņā ar attiecīgās reģistratūras noteikumiem.

Vai ir iespējams reģistrēt domēna vārdu bez maksas?

Latvijas valsts un pašvaldību iestādēm ir tiesības reģistrēt vienu domēna vārdu bez maksas uz vienu gadu ar tiesībām bez maksas pagarināt lietošanas periodu.

Latvijā dzīvojošas fiziskas personas no 18 gadu vecuma vienu otrā līmeņa .id.lv domēna vārdu var reģistrēt bez maksas.

Kas notiek, ja rēķins par domēna vārdu netiek apmaksāts?

Ja maksājums nav izdarīts savlaicīgi, NIC izsūta atgādinājuma vēstuli uz e-pastu. Ja maksājums nav saņemts turpmākās nedēļas (7 dienu) laikā kopš e-pasta izsūtīšanas brīža, NIC dzēš domēna vārdu no datu bāzes. Domēna vārds kļūst brīvi pieejams jaunai reģistrācijai pēc 30 dienām. Šī termiņa laikā domēna vārda līdzšinējam lietotājam vēl ir iespēja atjaunot lietošanas tiesības, veicot nepieciešamos maksājumus.

Kāda ir reģistratūru akreditācijas maksa?

Līgumu slēgšana par domēna vārdu reģistrācijas starpniekpakalpojumu sniegšanu ir bez maksas un bez priekšapmaksas. Tomēr NIC veic iepriekšējas darbības, lai pārliecinātos, ka uzņēmums ir gatavs ievērot sadarbības līguma noteikumus.

Kādā veidā notiek reģistratūras pārvaldībā esošo domēna vārdu apmaksa?

Ja domēna vārds ir reģistrēts, izmantojot reģistratūras pakalpojumus, tad rēķinu par domēna lietošanas tiesībām savam klientam sagatavo attiecīgā reģistratūra.

Līdz katra mēneša piektajai darba dienai, reģistra turētājs sagatavo un nosūta reģistratūrai rēķinu, tajā iekļaujot:

  • maksu par iepriekšējā mēnesī reģistrēto domēna vārdu lietošanas tiesībām;
  • maksu par domēna vārda lietošanas tiesību pagarināšanu uz nākamo periodu par tiem domēna vārdiem, kuriem apmaksātais lietošanas termiņš beidzas rēķina izrakstīšanas mēnesī.

Ja reģistratūra līdz rēķinā norādītā termiņa beigām nav veikusi rēķina apmaksu, NIC aprēķina nokavējuma procentus atbilstoši noslēgtajam līgumam.

Kādas atlaides tiek piemērotas reģistratūrām domēnu vārdu reģistrēšanai un lietošanas tiesību pagarināšanai?

Atlaides tiek piemērotas, pamatojoties uz noslēgtā līguma pielikumu „Maksa un norēķinu kārtība”. Atlaižu lielums ir atkarīgs no reģistratūras pārvaldībā esošo domēna vārdu skaita.

Vai domēna vārda pārcelšana no vienas reģistratūras uz citu ir bez maksas?

Domēna vārda reģistratūru var mainīt bez maksas.

Kā var kļūt par reģistratūras klientu?

Izvēlieties reģistratūru, noslēdziet ar to līgumu par domēna vārda reģistrācijas pakalpojumiem. Tālākās formalitātes ar NIC sava klienta vārdā kārtos reģistratūra.