Reģistrācija

Drukāt

Kā reģistrēt .lv domēna vārdu?

Lai reģistrētu .lv domēna vārdu, nepieciešams:

 1. izvēlēties domēna vārdu - 10 padomi, kā izvēlēties veiksmīgu domēna vārdu.,
 2. pārbaudīt, vai izvēlētais domēna vārds ir brīvi pieejams reģistrācijai,
 3. reģistrēt to pa tiešo NIC vai izmantojot .LV Reģistratūras pakalpojumus.

NIC mājaslapā var aizpildīt domēna vārdu reģistrācijas formu. Ja pildot formu rodas jautājumi, ieskaties PAMĀCĪBA: kā reģistrēt domēna vārdu?. Pēc veiksmīgas domēna vārda reģistrācijas, līgums un rēķins tiek izsūtīts e-pastā. Atgādinām, ka domēna vārdu varat sākt lietot uzreiz kā tas reģistrēts!

Lai uzzinātu, kāda ir procedūra pie Reģistratūrām, informāciju meklējiet attiecīgās .LV Reģistratūras mājas lapā.

Kā var noslēgt līgumu par domēna vārda reģistrāciju?

Reģistrējot domēna vārdu, tiek slēgts līgums elektroniskā formā. Domēna vārda pieteicējs tiešsaistē aizpilda un nosūta izvēlētā domēna vārda pieteikuma formu .lv domēna vārdu reģistram (NIC), pēc apstiprinājuma vēstules saņemšanas (uz pieteicēja norādīto e-pasta adresi) ir noslēgts līgums par domēna vārda lietošanas tiesībām.

Tāpat līgumu par domēna vārda reģistrāciju varat slēgt, vēršoties pie kādas no NIC .LV Reģistratūrām, kas visas nepieciešamās darbības veiks Jūsu vietā.

Vai iespējams līgumu par domēna vārda lietošanu iegūt papīra formā?

Reģistrējot domēna vārdu, kā arī izmantojot Klientu tiešsaistes sistēmu, tiek piedāvāta iespēja elektroniskā formā slēgto līgumu izdrukāt.

Ja uzņēmumam nepieciešams parakstīts līgums papīra formā, lūdzu, sūtiet pieprasījumu uz dns@nic.lv.

Kas var reģistrēt .lv domēna vārdu?

Domēna vārdu var reģistrēt jebkura juridiska persona, pilngadību sasniegusi fiziska persona, kā arī cita statusa organizācija.

Ja esat fiziska persona, domēna vārdu var pieteikt:

 • personīgi vai
 • vēršoties pie kādas no NIC Reģistratūrām. Reģistratūra palīdzēs jums ne tikai reģistrēt vēlamo domēna vārdu, bet arī sniegs atbalstu ar to saistītajos tehniskajos jautājumos. Reģistratūrai domēna vārds jāreģistrē uz jūsu, nevis sava vārda.

Ja esat juridiska persona, tad domēna vārdu var pieteikt:

 • juridiskās personas paraksttiesīgā(s) persona(s) vai
 • uz pilnvarojuma pamata cita persona (piemēram, juridiskās personas darbinieks uz rakstiska rīkojuma pamata), vai
 • vēršoties pie kādas no NIC Reģistratūrām. Reģistratūra palīdzēs jums ne tikai reģistrēt vēlamo domēna vārdu, bet arī sniegs atbalstu ar to saistītajos tehniskajos jautājumos. Reģistratūrai domēna vārds jāreģistrē uz jūsu, nevis sava vārda.

Reģistratūru piedāvātie pakalpojumi, to nosacījumi un cenas ir atšķirīgas. Precīzāku informāciju meklējiet attiecīgās reģistratūras mājas lapās.

Viena persona var reģistrēt neierobežotu skaitu .lv domēnu vārdu.

Vai domēna vārda pieteicējam un DNS serveriem, kas to uzturēs, ir jāatrodas Latvijā?

Domēna vārda pieteicējs var arī nebūt Latvijā reģistrēta vai dzīvojoša persona. Domēna vārda uzturēšana uz vietējiem serveriem nav obligāta.

Kāda informācija ir jānorāda domēna vārda reģistrācijas veidlapā?

Reģistrējot domēna vārdu, jāizvēlas lietotāja tips, kas var būt fiziska, juridiska persona, kā arī cita statusa organizācija, piemēram, valsts institūcija, notāru vai advokātu birojs u.c.

Ja domēna vārdu reģistrē fiziskai personai, jānorāda tās: vārds, uzvārds, personas kods, pasta adrese, e-pasts, tālruņa numurs.

Ja domēna vārdu reģistrē juridiskai personai, jānorāda juridiskās personas: nosaukums, reģistrācijas numurs, PVN numurs, juridiskā un pasta adrese, e-pasts, tālruņa numurs.

Ja domēna vārdu reģistrē cita statusa organizācijai, jānorāda: organizācijas pilns nosaukums, reģistrācijas numurs, PVN maksātāja numurs, organizācijas adrese (kas norādīta, reģistrējot organizāciju) un pasta adrese, e-pasts, tālruņa numurs.

Kā es varu uzzināt, vai domēna vārds ir brīvs?

www.nic.lv mājas lapā varat ievadīt sava izvēlētā domēna vārda nosaukumu un pārbaudīt, vai tas jau nav reģistrēts.

Kā es varu uzzināt, kas ir reģistrēta domēna vārda lietotājs?

Informāciju par jau reģistrētiem domēna vārdiem Jūs varat atrast NIC whois datubāzē. Saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likumu un VDAR, NIC whois netiek publiskots fizisko personu vārds, uzvārds, personas kods, adrese, e-pasts un telefona numurs. Lai sazinātos ar domēna vārda lietotāju (fizisku personu), ir pieejama elektroniska saziņas forma.

Kāda ir domēna vārda reģistrācijas maksa?

Sākot no 2023.gada 1.septembra, maksa par:

 • tradicionālā domēna vārda reģistrāciju un uzturēšanu ir EUR 14,52 par 1 gadu, ieskaitot 21% PVN.
 • latviskā domēna vārda reģistrāciju ir EUR 10,16 ieskaitot 21% PVN.

Atgādinām, ka domēna vārdu varat reģistrēt uz vairākiem gadiem (līdz pat 5). Piedevām, tas būs arī finansiāli izdevīgāk un varēsiet būt droši, ka tuvāko piecu gadu laikā šis domēna vārds būs Jūsu.

Kādi maksājuma veidi var tikt izmantoti .lv domēna vārdu apmaksai?

Rēķinu apmaksu par .lv domēna vārda lietošanas tiesībām Jūs varat veikt bankā, internetbankā vai NIC klientu tiešsaistes sistēmā ar VISA vai EC/MC kredītkartēm, kā arī ar Latvijas banku emitētajām debetkartēm.

NIC Klientu tiešsaistes sistēmas (domēna vārdu administrēšanas portāls) sadaļā “Mani rēķini” Jūs jebkurā sev ērtā laikā varat aplūkot visus savus rēķinus, to vēsturi un ērti veikt maksājumus. Ja lietotājvārds un parole nav izveidota vai aktivizēta, to jebkurā laikā var izveidot NIC mājaslapas sadaļā “Reģistrēties”.

Rekvizīti norēķiniem ar bankas pārskaitījumu:

Saņēmējs:
LU Matemātikas un Informātikas Institūts
Raiņa bulvāris 29, Rīga, LV-1459, Latvija
PVN Nr. LV90002111761

Banka:
“SEB banka”, IBAN: LV46UNLA0002220609628
“Swedbank” AS, IBAN: LV56HABA0001407058518

Maksājuma mērķī noteikti norādiet: domēna vārdu vai rēķina numuru

Kad iespējams sākt lietot tikko reģistrētu domēna vārdu?

Reģistrējot domēna vārdu NIC klientu tiešsaistes sistēmā, to varat sākt lietot uzreiz pēc NIC apstiprinājuma e-pasta saņemšanas.

Reģistrējot domēna vārdu, izmantojot Reģistratūras pakalpojumu, to varat sākt lietot saskaņā ar attiecīgās reģistratūras noteikumiem.

Vai ir iespējams reģistrēt domēna vārdu bez maksas?

Latvijas valsts un pašvaldību iestādēm ir tiesības reģistrēt vienu domēna vārdu bez maksas uz vienu gadu ar tiesībām bez maksas pagarināt lietošanas periodu.

Latvijā dzīvojošas fiziskas personas no 18 gadu vecuma vienu otrā līmeņa .id.lv domēna vārdu var reģistrēt bez maksas.

Vai ir iespējams piereģistrēt domēna vārdu, nenorādot tehnisko informāciju?

Domēna vārda pieteikuma formu ir iespējams aizpildīt arī tad, ja vēl nav zināma tehniskā informācija. Jums nepieciešams norādīt visu prasīto informāciju par domēna vārda Lietotāja kontaktpersonām. Kad šie dati ir aizpildīti, izvēlieties izvēlni “Pieteikt domēna vārdu”, šajā gadījumā domēna vārds tiks piesaistīts neaktīvo domēna vārdu mājas lapai.

Kādā veidā reģistratūra reģistrē .lv domēna vārdus?

NIC nodrošina reģistratūrām tiešsaistes sistēmā iespēju reģistrēt domēna vārdus, aizpildot pieteikuma formu. Atšķirībā no formas, ko aizpilda jebkura cita persona, reģistratūrām formas aizpildīšanas procedūra ir vienkāršota. Reģistratūrai ir jānorāda tikai domēna vārda lietotāja un administratīvās kontaktpersonas dati. Pārējie dati tiek automātiski pievienoti pieteikuma formai. Šis risinājums ir piemērots nelielām reģistratūrām, kas tikko uzsākušas savu darbību.

Pieaugot reģistratūras pārvaldībā esošo domēna vārdu skaitam, ērtāk ir izmantot NIC piedāvāto NICEPP risinājumu. Tas ļauj automatizēt reģistrācijas procesu un sinhronizēt datus ar uzņēmuma klientu datu bāzi.

Cik ilgā laikā tiek aktivizēts reģistratūras pieteikts domēna vārds?

Domēna vārds, ko pieteikusi reģistratūra, tiek aktivizēts 30 minūšu laikā.

Kur var pieteikt domēna vārdu .lv domēnā?

Domēna vārdus var reģistrēt, aizpildot domēna vārda tiešsaistes pieteikuma formu NIC mājas lapā vai vēršoties pie kādas no Reģistratūrām, kas palīdzēs Jums ne tikai reģistrēt vēlamo domēna vārdu, bet arī sniegs atbalstu tā uzturēšanā un citos ar domēna vārda izmantošanu saistītos jautājumos.

Kā tiek izskatīti domēna vārda reģistrācijas pieteikumi?

Domēna vārda reģistrācijas pieteikumus izskata to saņemšanas secībā, balstoties uz industrijas labās prakses pamatprincipu „Pirmais pieteica, pirmais reģistrēja”.

Daudzi domēna vārdi ir pieejami, bet dažkārt domēna vārda reģistrācija tiek atteikta, jo:

 • pirms domēna vārda pieteikšanas nav veikta izvēlētā domēna vārda atbilstības pārbaude saskaņā ar domēna vārda reģistrācijas noteikumiem;
 • piesakot domēna vārdu, norādīta nepatiesa vai neprecīza informācija vai informācija, kas ir pretrunā ar iepriekš norādīto informāciju;
 • domēna vārdu reģistrējusi cita persona pirms Jums.

Kas jāņem vērā, aizpildot domēna vārda pieteikuma formu?

Pieteikuma forma ir viena no līguma sastāvdaļām. Lai līgums būtu spēkā un būtu iespējams iegūt domēna vārda lietošanas tiesības, pieteikuma formā jānorāda precīza un patiesa informācija. Aizpildot datus, nepieciešams norādīt informāciju par domēna vārda kontaktpersonām.

Katrai kontaktpersonai ir savas funkcijas un tiesības veikt zināmas darbības ar domēna vārdu:

Statuss Atļautās darbības
Domēna vārda lietotājs Drīkst mainīt jebkuru norādīto informāciju par domēna vārdu, t.sk., nodot domēna vārdu lietošanā citai personai. Domēna vārda lietotājs var būt gan juridiska, gan fiziska persona, gan cita organizācija.
Administratīvā kontaktpersona Drīkst mainīt jebkuru norādīto informāciju par domēna vārdu, taču nedrīkst atteikties no domēna vārda lietošanas tiesībām vai mainīt pašu domēna vārda lietotāju. Administratīvā kontaktpersona ir fiziska persona, kura pārstāv domēna vārda lietotāju. Tā ir jānorāda tikai gadījumā, ja domēna vārda lietotājs ir juridiska persona vai cita veida organizācija.
Tehniskā kontaktpersona Drīkst mainīt tehniskās personas kontaktinformāciju, domēna vārda tehniskos ierakstus, kā arī atteikties no statusa. Atteikšanās gadījumā par tehnisko kontaktpersonu kļūst domēna vārda administratīvā kontaktpersona.

Šīs var būt dažādas vai viena un tā pati persona. Aizpildot domēna vārda pieteikuma formu, īpaša uzmanība jāpievērš datiem par e-pasta adresi, jo uz šo adresi tiks nosūtīti visi būtiskie paziņojumi par domēna vārda:

 • reģistrāciju,
 • reģistrācijas atteikumu,
 • lietošanas termiņa beigām,
 • izrakstīto rēķinu,
 • u.c.

Pieprasījumi par izmaiņām attiecīgajā domēna vārdā tiek pieņemti tikai no norādītās e-pasta adreses.

Reģistrēto domēna vārdu var sākt lietot, tikko tam piesaistīta tehniskā informācija (pieteikuma formas sadaļā „Tehniskā informācija”). Domēna vārda darbību nodrošina vārda serveru kopums (NS - Name Servers), kuros glabājas domēna vārda tehniskie dati. Ja šī informācija, piesakot domēna vārdu, vēl nav zināma, šo sadaļu var atstāt neaizpildītu. Tehnisko informāciju var norādīt arī pēc reģistrācijas. Tiem, kuriem nav NS, NIC piedāvā iespēju izmantot rekursīvos DNS serverus, kuros ierakstīt sava domēna vārda tehnisko informāciju.