Tehniskās prasības

Drukāt

Tehniskās prasības

  1. Domēna vārds nevar būt īsāks par 2 un garāks par 63 simboliem. Domēna vārdā pieļaujamie simboli ir latīņu alfabēta burti (lielie un mazie burti neatšķiras), cipari un defise “-“. Defisi nedrīkst lietot domēna vārda sākumā vai beigās. Latviskajos domēna vārdos ir pieļaujami arī simboli ar diakritiskajām zīmēm.

  2. Lai reģistrētu domēna vārdu, Reģistrācijas veidlapā norādītajiem objektiem (hostdatoram, pasta serverim vai DNS serverim) jābūt pilnībā saistītiem ar Internetu un pareizi nokonfigurētiem (vairāki domēna vārdi var būt piesaistīti vienai IP adresei).

  3. Ja reģistrācijas laikā netiek norādīta eksistējoša adrese, domēna vārds tiek piesaistīts IP adresei 92.240.72.39.

  4. Resursdatoru un pasta serveru reģistrācijai nav īpašu prasību. Vienam domēna vārdam var reģistrēt kopā līdz 30 tīkla ierakstiem (ja šis skaits ir nepietiekams, Jūs varat izveidot savu primāro un sekundāro serveri, pārņemt domēna zonas uzturēšanu un veidot apakšdomēnus pēc nepieciešamības). NIC zonā reģistrējamo tehnisko ierakstu skaits:

Tīkla ieraksts: Skaidrojums: Maksimālais ierakstu skaits:
A IPv4 resursdatora adrese 10
AAAA IPv6 resursdatora adrese 10
CNAME paredzēts domēnu vārdu aliasēšanai 5
MX domēna pasta servera adrese 7
SRV servisa ierakstu izmanto pakalpojuma aprakstīšanai un konfigurācijas noteikšanai. 5
TXT aprakstošs teksta ieraksts 5
DS ieraksts izveido saiti ar deleģēto domēna vārda zonu un satur informāciju par zonā izmantotām DNSSEC atslēgām 4
NS norāde uz domēna vārda autoritatīvo serveri 5
  Lai pārņemtu domēna zonas uzturēšanu un norādītu savu primāro un sekundāro NS serveri, jums vispirms ir jādzēš esošie NIC zonā norādietie A, AAAA, CNAME, MX, SRV un TXT ieraksti.
  1. Zonas deleģēšanai ir nepieciešami vismaz 2 dažādi DNS serveri. Sekundāro serveri var nodrošināt arī Jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs.

Daži ar DNS saistīti standarti (RFC):