Sīkdatņu politika

Drukāt

NIC sīkdatņu politika

Stājas spēkā: 2024. gada 1. aprīlī

 1. VISPĀRĪGIE NOTEIKUMI

  1. Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Tīkla risinājumu daļa (turpmāk – NIC.LV) uztur NIC.LV tīmekļa vietni www.nic.lv (turpmāk – vietne) un rūpējas par tās apmeklētāju tiesību aizsardzību un personiskās informācijas drošību.
  2. Šī sīkdatņu politika ir sagatavota ar nolūku, lai NIC.LV vietnes apmeklētāji iegūtu papildu informāciju par sīkdatnēm un to, kā NIC.LV tās izmanto.
 2. INFORMĀCIJA PAR SĪKDATNĒM

  1. Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas interneta lietotāja datorā vai citā ierīcē (piemēram, viedtālrunī, planšetdatorā), kad tās lieto, apmeklējot tīmekļa vietnes. Sīkdatnes var izmantot, lai analizētu, kuras lapas vietnē ir visapmeklētākās, lai saglabātu apmeklētāja ievadīto informāciju vai atcerētos apmeklētāja izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.
 3. SĪKDATŅU VEIDOŠANAS NOLŪKS UN TIESISKAIS PAMATS

  1. NIC.LV izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu vietnes darbību un pārvaldību, ļautu veikt vietnes funkcijas un nodrošinātu domēna vārdu reģistrācijas pakalpojuma sniegšanu.
  2. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai analizētu tīmekļa vietnes izmantošanu, t.sk., lai izprastu apmeklētāju darbības tīmekļa vietnē un varētu uzlabot apmeklētāju pieredzi tīmekļa vietnē.
  3. Sīkdatnēs tiek apkopota informācija par to, kā apmeklētājs izmanto vietni. Šim nolūkam tiek apkopota standarta žurnālierakstu informācija (pieslēguma laiks, ilgums, IP adrese) un anonīma informācija par vietnes apmeklētāja darbībām konkrētajā tīmekļa vietnē.
  4. Lai katrā vietnes apmeklējuma reizē nevajadzētu atkārtoti prasīt apmeklētāja piekrišanu, NIC.LV izmanto sīkdatnes, lai reģistrētu, vai vietnes apmeklētājs ir vai nav piekritis tam, ka vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.
  5. NIC.LV izmanto dažāda veida sīkdatnes, kas tiek izvietotas, lai nodrošinātu vietnes funkcionalitāti (“nepieciešamās” sīkdatnes), un bez tām vietne nedarbojas. Par sīkdatnēm, kas tiek izmantotas analītiskiem vai mārketinga nolūkiem, tiek prasīta vietnes apmeklētāja piekrišana. Sniedzot piekrišanu, sīkdatņu ziņojuma logā, kas tiek parādīts, kad tiek apmeklēta vietne, vietnes apmeklētājs izvēlas, vai atļaut NIC.LV izmantot analītiskās un mārketinga sīkdatnes vai nē.
 4. SĪKDATŅU VEIDI UN TO PIELIETOJUMS

  1. NIC.LV izmanto trīs sīkdatņu kategorijas, taču apmeklētāja piekrišana nepieciešama tikai divām no tām – analītiskajām sīkdatnēm un mārketinga sīkdatnēm. Piekrītot analītisko un mārketinga sīkdatņu kategorijām, apmeklētājs sniedz piekrišanu visām šajās kategorijās ietilpstošajām sīkdatnēm (skatīt 4.1.2. un 4.1.3.punktu). NIC.LV izmantotās sīkdatņu kategorijas ir šādas:

   1. Nepieciešamās sīkdatnes – tās ir būtiskas, jo nodrošina vietnes darbību un pārvaldību, un tās vietnes apmeklētājam ļauj piekļūt dažādām tīmekļa vietnes daļām. Šīs sīkdatnes tiek saglabātas apmeklētāja datorā, viedtālrunī, planšetdatorā vai citā ierīcē vietnes apmeklējuma un pārlūkošanas laikā un tiek tur uzglabātas tabulā norādīto laika periodu. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes darbības nodrošināšanai, tāpēc tās nevar izslēgt un tādēļ apmeklētāja piekrišana šai sīkdatņu kategorijai netiek prasīta, bet apmeklētājs ir informēts par šo sīkdatņu izmantošanu.

    Nosaukums Nolūks Glabāšanas termiņš
    ga_can_track noteikt, vai apmeklētājs ir piekritis sīkdatņu lietojumam 3 mēneši
    _session_id drošības sīkdatne sesijas laiks
    BIGipServerLUMII_nic.lv _HTTPS.app~LUMII_nic.lv _HTTPS_pool drošības sīkdatne sesijas laiks
    _GRECAPTCHA atšķirt cilvēkus no robotiem, aizsargāt vietni no surogātpasta un ļaunprātīgas izmantošanas, kā arī sīkdatne ir nepieciešama NIC.LV sniegto pakalpojumu nodrošināšanai (“Google” sīkdatne) sesijas laiks
    rc::a atšķirt cilvēkus no robotiem un sagatavot derīgus ziņojumus par vietnes izmantošanu pastāvīgi
    rc::b atšķirt cilvēkus no robotiem sesijas laiks
    rc::c atšķirt cilvēkus no robotiem sesijas laiks
    rc::f atšķirt cilvēkus no robotiem sesijas laiks
    rc::d-15 atšķirt cilvēkus no robotiem, un šī sīkdatne reģistrē unikālu ID, kas identificē lietotāja, kurš atgriežas vietnē, ierīci pastāvīgi
   2. Analītiskās sīkdatnes – tās apkopo informāciju, kā tiek lietota vietne, ļauj uzskaitīt apmeklējumu skaitu un konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru apmeklētājs izvēlas, pārlūkojot vietni, lai NIC.LV varētu izmērīt un uzlabot vietnes darbību. Tās palīdz saprast, kuras lapas ir visiecienītākās un kuras tiek izmantotas visretāk, kā arī to, kā apmeklētāji pārvietojas vietnē. Ar šo sīkdatņu palīdzību tiek iegūta anonīma informācija par apmeklētāja darbībām vietnē (piemēram, apmeklētā lapa, apmeklējuma datums un laiks), kas tiek izmantota statistikai un analīzei atbilstoši noteiktajiem nolūkiem. Ja apmeklētājs atsakās no šo sīkdatņu izmantošanas, tā apmeklējums netiks iekļauts NIC.LV statistikā, bet vienlaikus neierobežos apmeklētāja darbības vietnē.

    Nosaukums Nolūks Glabāšanas termiņš
    _ga noteikt tīmekļa vietnes unikālos apmeklētājus, piešķirot katram nejaušā kārtībā ģenerētu identifikatoru (“Google Analytics” sīkdatne) 2 gadi
    _ga_XK8KTRCG61 saglabāt un uzskaitīt lapas skatījumus (“Google Analytics” sīkdatne) 2 gadi
    _gat regulēt pieprasījumu skaitu (“Google Analytics” sīkdatne) 1 minūte
    _gid noteikt tīmekļa vietnes unikālos apmeklētājus (“Google Analytics” sīkdatne) 1 diena
    __utma atšķirt apmeklētājus un sesijas. Sīkdatne reģistrē datumu, kad apmeklētājs pirmo un pēdējo reizi apmeklēja vietni. Sīkdatne tiek atjaunināta katru reizi, kad dati tiek nosūtīti pakalpojumam “Google Analytics” 2 gadi
    __utmb aptuveni noteikt, cik ātri cilvēki pamet vietni, ierakstot apmeklējuma sākumu un aptuveno beigu laiku 30 minūtes
    __utmc sīkdatne darbojas kopā ar sīkdatni __utmb, lai noteiktu jaunas apmeklējuma reizes sesijas laiks
    __utmt saglabāt pakalpojumu pieprasījumu skaitu un nepieciešamības gadījumā to ierobežot 10 minūtes
    __utmz reģistrēt, vai apmeklētājs nācis no meklētājprogrammas (un, ja tā, tad izmantotais meklēšanas atslēgvārds), saites vai no iepriekšējās lapas, piemēram, grāmatzīmes vai URL, ko apmeklētājs pats ierakstījis 6 mēneši
    SOCS izsekot piekrišanu, ko apmeklētājs ir devis “Google” attiecībā uz privātuma iestatījumiem un saistīto sīkfailu konfigurāciju 13 mēneši
    collect saglabāt sesijas statusu (“Google Analytics” sīkdatne) sesijas laiks
   3. Mārketinga sīkdatnes – apkopo informāciju par tīmekļa vietnes apmeklētāja paradumiem, izveidojot apmeklētāja profilu, un adresē konkrētā apmeklētāja izrādītajai interesei atbilstošus piedāvājumu. Šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai palīdzētu nodrošināt apmeklētājam pielāgotu informāciju un analizētu datu plūsmu, kā arī tās satur sociālo mediju sīkdatnes, kas ļauj dalīties ar saturu sociālajos tīklos. Informācija, ko ievāc trešās personas, var ietvert tādus datus kā, piemēram, ģeogrāfiskā novietojuma dati (nosaka pēc IP adreses).

    Nosaukums Nolūks Glabāšanas termiņš
    OTZ apmeklētāja iestatījumi un informācija, skatot vietni ar “Google Maps” 1 mēnesis
    DV apmeklētāja iestatījumi un informācija, skatot vietni ar “Google Maps” 1 diena
    1P_JAR rādīt pielāgotas reklāmas “Google” tīmekļa vietnēs, pamatojoties uz nesenajiem meklējumiem un iepriekšējām mijiedarbībām 30 dienas
    AEC rādīt pielāgotas reklāmas “Google” tīmekļa vietnēs, pamatojoties uz nesenajiem meklējumiem un iepriekšējām mijiedarbībām 6 mēneši
    NID saglabāt apmeklētāju iestatījumus un personalizē reklāmas “Google” tīmekļa vietnēs, pamatojoties uz nesenajiem meklējumiem un mijiedarbībām 6 mēneši
    __Secure-ENID saglabāt lietotāja preferences un informāciju, piemēram, valodas preferences un pielāgotus meklēšanas rezultātus 1 gads
    SEARCH_SAMESITE pareizi nosūtīt datus uzņēmumam “Google” 1 gads
    CONSENT izsekot piekrišanu, ko apmeklētājs ir devis “Google” attiecībā uz privātuma iestatījumiem un saistīto sīkfailu konfigurāciju 2 gadi
  2. Trešo personu sīkdatnes – dažās vietnes sadaļās tiek rādīts saturs no ārējiem pakalpojumu sniedzējiem. Lai varētu skatīt šo trešo personu saturu, vietnes apmeklētājam vispirms jāpieņem to īpašie noteikumi, piemēram, sīkdatņu politika, kas nav NIC.LV kompetencē.

   1. NIC.LV nav tiesību iejaukties šo trešo personu pakalpojumos. Pakalpojumu sniedzēji sava pakalpojuma izmantošanas noteikumus, nolūku un sīkdatņu izmantošanas noteikumus jebkurā laikā var mainīt.
   2. Trešo personu pakalpojumu sniedzēji NIC.LV tīmekļa vietnē:
    1. “You Tube” (sīkāk – https://www.youtube.com/t/terms);
    2. “Google Maps” (sīkāk – https://www.google.com/intl/lv/help/terms_maps/);
    3. “Infogram” (sīkāk – https://infogram.com/privacy).
 5. INFORMĀCIJA PAR PERSONAS DOTO PIEKRIŠANU SĪKDATŅU IZVEIDEI

  1. Apmeklējot vietni, lietotājam tiek attēlots logs ar ziņojumu, ka vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Ja apmeklētājs noklikšķinās uz opcijas “Piekrītu”, tas nozīmēs, ka apmeklētājs ir piekritis visām sīkdatnēm, kas atrodas tīmekļa vietnē un apmeklētājs apstiprina, ka ir iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas nolūkiem.
  2. Attiecībā uz nepieciešamajām sīkdatnēm lietotāja piekrišana netiek prasīta, jo šīs sīkdatnes nodrošina pilnīgu un nepārtrauktu vietnes satura attēlošanu, lai vietnes apmeklētājs varētu saņemt atbilstošu digitālās pārlūkošanas un tiešsaistes lietošanas pieredzi.
 6. SĪKDATŅU NORAIDĪŠANA

  1. Ja vietnes apmeklētājs vēlas, lai tā ierīcē, apmeklējot vietni, netiktu izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes, attēlotajā logā ar ziņojumu par to, ka vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, apmeklētājam ir jānoklikšķina uz opcijas “Nepiekrītu”.
 7. PIEKRIŠANAS ATSAUKŠANA

  1. Vietnes apmeklētājs jebkurā brīdī var mainīt to, vai ļaut NIC.LV izmantot analītiskās un mārketinga sīkdatnes vai atteikties no to izmantošanas. Vietnes apmeklētājs nevar atteikties no nepieciešamajām sīkdatnēm (4.1.1.punkts).
  2. Ja vietnes apmeklētājs vēlas dot piekrišanu vai atsaukt savu iepriekš sniegto piekrišanu analītiskajām un mārketinga sīkdatnēm, apmeklētājam ir jānoklikšķina uz attiecīgās pogas: “DOT PIEKRIŠANU” vai “ATSAUKT PIEKRIŠANU”.
 8. SĪKDATŅU PĀRVALDĪŠANA

  1. Visas sīkdatnes, kas jau ir iestatītas vietnes apmeklētāja ierīcē, var izdzēst, pārlūkprogrammā notīrot pārlūkošanas vēsturi. Tādējādi no apmeklētāja ierīces tiks izdzēstas visas sīkdatnes no visām vietnes apmeklētāja apmeklētajām tīmekļa vietnēm. Taču jāņem vērā, ka tādā veidā var arī pazaudēt daļu saglabātās informācijas (piemēram, saglabātos pieteikšanās datus, vietnes iestatījumus).
  2. Sīkdatņu un privātuma aizsardzības iestatījumus apmeklētājs var pārbaudīt un pielāgot savā pārlūkprogrammā.
  3. Modernākās pārlūkprogrammas var iestatīt tā, lai ierīcē netiktu iestatīta neviena sīkdatne, bet tad apmeklētājam, iespējams, dažus iestatījumus būs nepieciešams manuāli pielāgot ikreiz, kad tiks apmeklēta kāda vietne. Daži pakalpojumi un funkcijas tādā gadījumā var nedarboties pareizi (piemēram, pieteikšanās profilā ar saglabātiem datiem).
 9. POLITIKAS IZMAIŅAS

  1. Ja ir jautājumi par personas datu apstrādi, aicinām sazināties ar NIC.LV datu aizsardzības speciālistu, rakstot uz e-pasta adresi dns@nic.lv.
  2. NIC.LV ir tiesības jebkurā brīdī veikt izmaiņas šajā sīkdatņu politikā. Visas izmaiņas sīkdatņu izmantošanas politikā tiks publicētas NIC.LV tīmekļa vietnē.