Domēna vārda pārcelšana

Domēna vārda pārcelšana

Nereti domēna vārdu lietotāji vēlas mainīt domēna vārdam piesaistīto pakalpojumu sniedzēju, kā piemēram, savu mājaslapas un e-pastu izstrādātāju vai uzturētāju. Šādos gadījumos ir jāpārceļ arī attiecīgais domēna vārds. Taču, kā to izdarīt? No sākuma ir nepieciešams noskaidrot, vai Jūsu domēna vārds atrodas reģistratūras pārvaldībā, to varat veikt, izmantojot pakalpojumu WHOIS. Ja reģistratūra pārvalda Jūsu domēna vārdu, tās nosaukums un kontaktinformācija tiks attēlots WHOIS sadaļā “Reģistratūra”.

Atgādinām, ka .LV reģistratūra ir domēna vārdu reģistra uzturētāja (NIC) oficiālais sadarbības partneris, kurš papildus citiem pakalpojumiem, kā piemēram, mājaslapu izstrāde, uzturēšana, digitālais mārketings, serveru izvietošana u.t.t., nodrošina arī domēna vārdu reģistrācijas starpniekpakalpojumus, reģistrējot domēna vārdus kā pilnvarotā persona savu klientu vārdā. Ar oficiālo .LV reģistratūru sarakstu varat iepazīties šeit.

Domēna vārds neatrodas reģistratūras pārvaldībā

  • Ja domēna vārds ir reģistrēts pa tiešo www.nic.lv un tas neatrodas reģistratūras pārvaldībā, bet vēlaties to pācelt pie reģistratūras, tad to var paveikt, rakstot pieprasījumu no domēna vārdam piesaistītās e-pasta adreses uz dns@nic.lv.

  • Savukārt, ja arī turpmāk vēlaties domēna vārdu pārvaldīt pats un nevēlaties pāriet pie reģistratūras, tad domēna vārda tehniskos un administratīvos ierakstus var ērti un vienkārši samainīt, izmantojot NIC tiešsaistes sistēmu. Ja esat aizmirsis savu NIC tiešsaistes sistēmas lietotājvārdu un paroli, lūgums izmantot opciju atjaunot lietotāju. Savukārt, ja piemirsusies ir tikai parole, varat to atjaunot, izmantojot paroles atjaunošanas funkciju. Ja neizdodas piekļūt NIC tiešsaistes sistēmai, tad izmaiņas varat veikt arī rakstot pieprasījumu no domēna vārdam piesaistītās e-pasta adreses uz dns@nic.lv.

Domēna vārds atrodas reģistratūras pārvaldībā

  • Ja vēlaties atteikties no esošās reģistratūras pakalpojumiem un turpmāk domēna vārdu pārvaldīt pats, tad par šo vēlmi ir jāziņo NIC, rakstot pieprasījumu no domēna vārdam piesaistītās e-pasta adreses uz dns@nic.lv. NIC sazināsies ar attiecīgo reģistratūru un nocels domēna vārdu no viņu pārvaldības. Reģistratūra šo pārcelšanu var neakceptēt, ja domēna vārda lietotājam ir nenokārtotas saistības ar reģistratūru.

  • Ja vēlaties pāriet no vienas reģistratūras uz citu, tad to varat pavisam vienkārši un ātri paveikt, sekojot NIC izstrādātajai instrukcijai par domēna vārda reģistratūras maiņu:NIC ir sagatavojis Instrukciju arī .LV reģistratūrām, kā, sekojot 3 vienkāršiem soļiem, veikt domēna vārdu pārcelšanu uz citu reģistratūru, un kas jāņem vērā procesa laikā.