Nelikumīgs saturs tiešsaistē?

Nelikumīgs saturs tiešsaistē?

Dažāda veida pārkāpumi tiešsaistē, tajā skaitā arī nelikumīgs saturs, kļūst arvien izplatītāki, kā rezultātā sabiedrības pieprasījums pēc regulējuma palielinās.

Cīņā pret pārkāpumiem tiešsaistē, tiek iesaistīti arī valsts koda augstākā līmeņa domēnu (jeb ccTLD – country code Top Level Domain) reģistra uzturētāji. Bet ko faktiski var dot reģistra uzturētāji, kā tehniskie operatori interneta infrastruktūrā?

Nesen publicētajā video Eiropas augstākā līmeņa domēna vārdu padome, CENTR skaidro ccTLD reģistra uzturētāju uzdevumu un to lomu saistībā ar tiešsaistes saturu.


Plašāka informācija par reģista uzturētāja lomu, atbildības robežām un iespējām palīdzēt, kā arī domēna vārdu nozari ES regulējuma gaismā, lasiet NIC bloga rakstā “Cīņa ar pārkāpumiem tiešsaistē” un http://illegalfiles.site.

CENTR (Council of European National Top level domain Registries) ir organizācija, kas apvieno Eiropas valstu augstākā līmeņa domēnu reģistru uzturētājus (tādus kā .LV, .EE, .UK, .BE u.c.). CENTR uzdevums ir sekmēt pieredzes un informācijas apmaiņu starp tās biedriem.