Mājaslapa kā kāzu ielūgums

Mājaslapa kā kāzu ielūgums

Arvien biežāk jaunie pāri savam skaistajam dzīves sākumam par godu izvēlas veidot mājaslapu, kura kalpo ne tikai kā digitāls kāzu ielūgums, bet arī mūsdienīgs foto mirkļu un atmiņu apkopojums.

Tā arī Madara ar vīru Jāni sākotnēji bija nolēmuši kāzas svinēt 2020.gada pavasarī, taču pandēmija ieviesa savas korekcijas, un pasākumu nācās pārcelt uz rudeni. Pēc šādām izmaiņām jaunais pāris, protams, bija manāmi saskumis, taču tobrīd ieraudzīja arī kādu “mākoņa zelta maliņu” – vismaz ielūgumus būs viegli koriģēt, jo pamatā bija izvēlējušies to veidot digitālu – mājaslapas formātā.

“Jā, tas bija viens no mūsu prātīgākajiem lēmumiem (kā vēlāk izrādījās) – visu svarīgo informāciju par pasākumu apkopot vienuviet – ielūguma tipa mājaslapā. Tādejādi ar pāris klikšķiem varējām izmainīt gan pasākuma datumu, gan tematiku, gan programmu, un viesiem šī informācija bija pieejama 247 no jebkuras iekārtas ar interneta pieslēgumu,” atmiņās gremdējas Madara.

“Mūsu ielūguma tajā skaitā arī mājaslapas nosaukumu ietekmēja izvēlētais pasākuma koncepts - vienots stāsts ar kādu pārsteiguma elementu. Nolēmām mūsu tuvāko ģimeni un draugus uzaicināt uz savu 30+30 dzimšanas dienas ballīti, lai kopīgi izbaudītu “Pavasari Parīzē”. Kāpēc tieši Parīzes un Francijas tematika? Jo gadu iepriekš ar vīru bijām romantiskā ceļojumā uz Parīzi, kur guvām lērumu ideju un “iedvesmas spērienu”. Kā pārsteiguma elements vakara izskaņā: “Pavasaris Parīzē” pārtapa par mūsu kāzām,” atceroties, smejas Madara.

Kā katrā kārtīgā ceļojumā Madaras un Jāņa viesi saņēma drukātas aviobiļetes ar izlidošanas datumu, vietu un norādi uz tematisko mājaslapu, kur bija iespējams “iečekoties” lidojumam un iepazīties ar papildu informāciju – nakšņošanas iespējām, “dress code” un citiem “must have”. Mājaslapu uz WordPress bāzes izveidoja Jānis, kurš ikdienā strādā par programmētāju, taču ir pieejami jau gatavi risinājumi šādām situācijām tiem, kuri nav ar IT saistīti cilvēki.

Jaunais pāris mājaslapas nosaukumam izvēlējās pasākumam atbilstošu .lv domēna vārdu, taču plašākai publikai nolēma to neatklāt. Interesanti, ka NIC.LV mājaslapā pirms tam joka pēc pārbaudīja, vai būtu pieejama arī tāda versija kā madaraunjanis.lv. Un kā izrādījās – ir! Lai izvairītos no tā, ka Madaras un Jāņa lapā iemaldās kāds nelūgts viesis, jaunais pāris nolēma to aizsargāt ar pieejas kodu, kas tika uzdrukāts uz aviobiļetēm un bija pieejams tikai aicinātajiem viesiem.

Burtiski mēnesi pirms pasākuma plānus diemžēl nācās strauji mainīt un tā “Pavasaris Parīzē” pārtapa par “Zelta rudeni Parīzē”, taču reģistrētais domēna vārds tika paturēts un mainīts tikai pašas vietnes vizuālais tēls un saturs.

“Jau sākumā bijām nolēmuši, ka mājaslapa būtu lieliska vieta, kur augšupielādēt bildes un video materiālus pēc pasākuma, tā teikt, – lai viss ir vienā vietā. Līdz ar to esam nolēmuši paturēt savu izvēlēto domēna vārdu arī turpmāk – kā piemiņu no mūsu fantastiskā pasākuma,” stāstu noslēdz Jānis.

Foto: Ieva Andrupe

Ja arī Jūs vēlaties savu kāzu mājaslapu, pirmais solis ir izvēlēties un piereģistrēt tai skanīgu nosaukumu jeb domēna vārdu!

Domēna vārdu var reģistrēt, aizpildot domēna vārda tiešsaistes pieteikuma formu un tas maksā 12,10 EUR gadā (ieskaitot PVN). Ja iepriekš domēna vārdu neesat reģistrējuši, ieskataties pamācībā - “Kā reģistrēt .lv domēna vārdu?”

Starp citu, Latvijā dzīvojošas fiziskas personas no 18 gadu vecuma var reģistrēt vienu id.lv domēna vārdu (piemēram madaraunjanis.id.lv) bez maksas!