Kā pievienot domēna vārdu WordPress.com?

Kā pievienot domēna vārdu WordPress.com?

Lai pievienotu WordPress.com platformā izstrādātai mājaslapai .lv domēna vārdu, to no sākuma ir jāreģistrē. WordPress.com piedāvā arīdzan domēna vārdu reģistrēšanu, taču .lv domēnu diemžēl nepiedāvā. Sev vēlamo .lv domēna vārdu varat reģistrēt pie mums nic.lv, ja reģistrēšanas laikā rodas jautājumi, ieskatieties PAMĀCĪBA: kā reģistrēt domēna vārdu?. Savukārt, ja domēna vārdu esat jau reģistrējuši, tad nepieciešams tikai sekot 3 zemāk aprakstītajiem soļiem.

Lai pilnvērtīgi pievienotu sevis izvēlētu domēna vārdu WordPress.com, Jums ir jābūt “Personal”, “Premium”, “Business” vai “eCommerce” plāna abonentam.

1. NORĀDIET SAVĀ WORDPRESS.COM KONTĀ, KĀDU DOMĒNA VĀRDU VĒLATIES PIEVIENOT

 • Ielogojieties savā WordPress.com kontā un apmeklējiet sadaļu Domains page tā pieejama (My Site → Upgrades → Domains).

 • Noklikšķiniet uz pogas Add a Domain, kura atrodas loga labajā, augšējā stūrī un izvēlaties opciju “to this site”

 • Jaunajā logā pašā apakšā manīsiet opciju use a domain I own klikšķinam uz tās.

 • Nākamajā logā izvēlieties opciju Map Your Domain.

 • Ievadiet savu .lv domēna vārdu, kuru vēlaties pievienot (piemēram, manavietne.lv) un klikšķiniet uz pogas Add.

 • Pēc domēna vārda pievienošanas, Jums tiks attēloti tehniskie DNS ieraksti, uz kuriem Jums ir jānorāda savs .lv domēna vārds.

Izmainīt sava domēna vārda tehniskos ierakstus varat, izmantojot NIC tiešsaistes sistēmu (skatīt 2. soli) vai brīvā tekstā rakstot e-pastu uz dns@nic.lv.

Lūk arī īss WordPress.com video, kurā attēlots kā pievienot savu domēna vārdu savam Wordpress.com kontam: https://youtu.be/PpkJERdE9A8

2. VEICIET IZMAIŅAS SAVA DOMĒNA VĀRDA TEHNISKAJOS DNS IERAKSTOS

Ir divi veidi kā pievienot savu .lv domēna vārdu WordPress.com:

 • norādot WordPress.com name serverus jeb NS ierakstus. Šo opciju rekomendē pats WordPress.

  Ja izvēlieties šo opciju, turpmāk WordPress.com mitinās Jūsu DNS ierakstus, un Jūs varēsiet tos pārvaldīt, izmantojot savu WordPress.com kontu. Ja jums būs nepieciešama palīdzība DNS ierakstu pārvaldībā, Jums varēs palīdzēt WordPress.com klientu apkalpošana. Šis īpaši jāņem vērā gadījumos, kad savu domēna vārdu jau izmantojat, piemēram, e-pastam, tādā gadījumā pēc NS ierakstu maiņas Jūsu e-pasta jeb MX ieraksti ir atkārtoti jānorāda Jūsu WordPress konta, Domains page sadaļā (My Site → Upgrades → Domains).

 • norādot tikai mājaslapas jeb A ierakstus, tādā veidā e-pasta jeb MX ierakstus atstājot neskartus. Šo opciju izvēloties jāņem vērā, ka WordPress.com A ieraksti mēdz mainīties.

KĀ VEIKT IZMAIŅAS DOMĒNA VĀRDA TEHNISKAJOS IERAKSTOS IZMANTOJOT NIC TIEŠSAISTES SISTĒMU?

 • Ielogojieties savā NIC tiešsaistes sistēmas kontā un zem sadaļas Mani domēna vārdi klikšķiniet uz domēna vārda, kuru vēlaties pievienot. Atvēruma beigās būs redzami attiecīgā domēna vārda tehniskie ieraksti. Pēc noklusējuma tie ir šādi:

 • Esošo A ierakstu dzēsiet un norādiet WordPress.com 1. solī norādītos NS vai A ierakstus (pēc izvēles vienus vai otrus abus vienlaicīgi norādīt nevar).

  • Ja vēlaties uzturēt DNS zonu pie WordPress.com, norādiet NS ierakstus. Tos jāpievieno katru individuāli, izvēloties pogu NS un Hostname laukā ievadot norādīto NS ierakstu. Pēc izmaiņu veikšanas tehniskajiem ierakstiem jāizskatās sekojoši:

  • Ja vēlaties norādīt tikai web jeb A ierakstus, tad izvēlieties pogu A, kur Hostname laukā ievadiet savu domēna vārdu (piemēram, manavietne.lv) un laukā IP 1. solī Jums piešķirto adresi.

 • Pēc izmaiņu veikšanas spiežam pogu Saglabāt.

Jūsu veiktās tehniskās izmaiņas stāsies spēkā 1h laikā!

3. Pārbaudiet, vai pievienotais domēna vārds ir norādīts kā primārais mājaslapas nosaukums jeb “Primary domain”

Primārais jeb “primary domain” ir domēna vārds, ko Jūsu klienti redzēs pārlūkprogrammas adreses joslā, apmeklējot Jūsu mājaslapu.

Savai Wordpress.com platformā veidotajai mājaslapai varat norādīt vairākus nosaukumus jeb domēna vārdus, piemēram, manavietne.lv un mana-vietne.lv. Viens no šiem domēna vārdiem būs primārais jeb “primary domain”, uz kuru tiks novirzīti visi citi. Proti, klienti var piekļūt Jūsu mājaslapai, izmantojot jebkuru no Jūsu pievienotajiem domēna vārdiem, taču pārlūkprogrammas adreses joslā redzamā adrese vienmēr būs tā, kas iestatītā kā “primary domain”.

Ja izmantojat Wordpress.com bezmaksas plānu, tad visi Jūsu pievienotie domēna vārdi tiks automātiski novirzīti uz Jūsu bezmaksas WordPress.com apakšdomēnu - piemers.wordpress.com.

Pievienojot jaunu domēna vārdu, var paiet laiks pirms tas kļūst aktīvs. Taču, ja arī pēc kāda laika, apmeklējot savu mājaslapu, izmantojot savu domēna vārdu Jūsu pārlūkprogrammas adreses joslā tiekat pārmests uz savu bezmaksas wordpress apakšdomēnu, pārbaudiet vai pievienotais domēna vārds ir uzstādīts kā primārais.

 • Ejiet uz My Site(s) → Upgrades → Domains.

 • Ja pievienotais domēna vārds nav “primary”, augšējā labajā stūrī noklikšķiniet uz Change primary domain un izvēlieties, kuru no pievienotajiem domēna vārdiem vēlaties norādīt kā primāro. Izmaiņas stāsies spēkā nekavējoties.

Ja Jūsu domēna vārds nav redzams sarakstā, pārliecinieties, vai atrodaties pareizajā vietnē. Ekrāna augšējā kreisajā stūrī izvēlieties opciju Switch Site, lai piekļūtu citām Jūsu kontā veidotajām mājaslapām.

Ja rodas neskaidrības ar domēna vārda tehnisko ierakstu maiņu sazinieties ar mums, rakstot uz dns@nic.lv vai zvanot +371 67085858. Detalizētāka informācija pieejama arī WordPress.com klientu atbalsta centrā.

Lai izdodas!