Kā pievienot domēna vārdu Google Sites?

Kā pievienot domēna vārdu Google Sites?

Lai pievienotu Google Sites platformā izstrādātai mājaslapai .lv domēna vārdu, to no sākuma ir jāreģistrē. Ja reģistrēšanas laikā rodas jautājumi, ieskatieties PAMĀCĪBA: kā reģistrēt domēna vārdu?. Savukārt, ja domēna vārdu esat jau reģistrējuši, tad nepieciešams tikai sekot 5 zemāk aprakstītajiem soļiem.

1. Iegūstiet sava domēna vārda īpašumtiesību verificēšanas kodu

Pirmais solis, lai pievienotu domēna vārdu savai Google Sites mājaslapai, ir jāiegūst attiecīgā domēna vārda īpašumtiesību verificēšanas kods:

 • Dodieties uz Google Search Console

 • Augšējā kreisajā stūrī noklikšķiniet uz Galvenā izvēlne/Main menu

 • noklikšķiniet Pievienot īpašumu/Add property

 • Ievadiet savu domēna vārdu un noklikšķiniet Turpināt/Continue

 • Nokopējiet Jums piešķirto TXT ierakstu un pievienojiet to sava domēna vārda tehniskajiem DNS ierakstiem (skatīt 2.soli). Šo logu neveriet ciet, atgriezīsities pie tā 3. solī!

 Piezīme: Tikai tad, kad TXT ieraksts būs pievienots un veiktās izmaiņas būs stājušās spēkā, Jums būs jānoklikšķina uz pogas Verificēt/Verify (3.solis). Lūdzu ņemiet vērā, ka DNS izmaiņu veikšanai var būt nepieciešams noteikts laiks. Ja TXT ieraksts netiek atrasts, nogaidiet un vēlāk mēģiniet vēlreiz.

2. Veiciet izmaiņas domēna vārda tehniskajos DNS ierakstos (TXT un CNAME)

Sava .lv domēna vārda tehniskos ierakstus varat mainīt, izmantojot NIC tiešsaistes sistēmu vai rakstot e-pastu uz dns@nic.lv, minot nepieciešamās izmaiņas.

Domēna vārda tehniskajos ierakstu maiņa, izmantojot NIC tiešsaistes sistēmu

 • Ielogojieties savā NIC tiešsaistes sistēmas kontā un zem sadaļas Mani domēna vārdi klikšķiniet uz domēna vārda, kuru vēlaties pievienot Google Sites. Atvēruma beigās būs redzami attiecīgā domēna vārda tehniskie ieraksti. Pēc noklusējuma tie ir šādi:

 • Esošo A ierakstu dzēsiet un pievienojiet TXT ierakstu. Contents laukā ievadiet pirmīt nokopēto unikālo verifikācijas kodu un Hostname laukā savu domēna vārdu BEZ www. Izmaiņas saglabājiet.

 • Lai norādītu savu domēna vārdu uz Google Sites, nepieciešams izveidot arī CNAME ierakstu, kas norāda uz ghs.googlehosted.com. Veiciet izmaiņas kā attēlots zemāk un spiediet pogu Saglabāt.

 • Rezultātā tehniskajiem ierakstiem ir jāizskatās šādi: Jūsu ievadītais TXT lauks atšķirsies no attēlā redzamā, jo katram domēna vārdam Google Sites piešķir unikālu verifikācijas kodu.

Ja vēlaties, lai Jūsu mājaslapa būtu sasniedzama gan ar, gan bez WWW (piemēram, https://manavietne.lv un https://www.manavietne.lv), tad varat izmantot bezmaksas “naked domain” jeb tukšā domēna vārda pārsūtīšanas pakalpojumu (wwwizer.com). Lai to izmantotu, Jums ir jāizveido A ieraksts, norādot Hostname: manavietne.lv un IP: 174.129.25.170. Turpmāk visi manavietne.lv apmeklētāji tiks pārsūtīti uz www.manavietne.lv.

3. Verificējiet domēna vārda īpašumtiesības

Lai pabeigtu domēna vārda īpašumtiesību verificēšanas procesu:

 • Uzgaidiet 30 minūtes, līdz veiktās tehniskās izmaiņas stāsies spēkā,
 • Atgriezieties iepriekš atvērtajā Google Search Console logā un noklikšķiniet uz pogas Verificēt/Verify,
 • Kad domēna vārda īpašumtiesības būs verificētas, Jūs saņemsiet apstiprinājuma ziņojumu:

4. Piešķiriet savai mājaslapai domēna vārdu

 • Google Sites platformā netālu no pogas Publish/Publicēt atrodas poga Iestatījumi/Settings (izskatās kā zobrats), noklikšķiniet uz tās,

 • Izvēlieties opciju Pielāgotie domēni/Custom URLs un spiediet uz Sākt iestatīšanu. Ja mājaslapai ir pievienots jau kāds domēna vārds, varat pievienot tai vēl vienu, spiežot pogu Pievienot. Google Sites atļauj vienai mājaslapai pievienot līdz 5 domēna vārdiem!

 • Ievadiet savu domēna vārdu un spiediet pogu Nākamie,

 • Kad domēna vārds ievadīts, spiediet pogu Gatavs. Pēc domēna vārda piešķiršanas paies mazliet laika, kamēr Google savā galā veiks nepieciešamās konfigurācijas.

  5. Pārbaudiet, vai publicētās mājaslapas koplietošanas iestatījumi ir iestatīti kā publiski

Ja Jūsu domēna vārds novirza uz sites.google.com vai arī lūdz tā apmeklētājus pierakstīties (sign in), visdrīzāk Jūsu publicētās mājaslapas koplietošanas iestatījumi nav iestatīti kā publiski (Public). Lai padarītu savu jauno Google Sites mājaslapu pieejamu ikvienam internetā:

 • Atveriet Google Sites,
 • Izvēlieties pogu Kopīgot ar citiem/Share with ohers (ikona izskatās kā persona ar +),
 • Sadaļā Saites/Links izvēlieties opciju Mainīt/Change,
 • Published site linku izvēlieties opciju Publiska/Public un spiediet pogu Gatavs/Done.

Plašāka informācija par to kā publicēt Google Site mājaslapu ir pieejama - https://support.google.com/sites/answer/6372880

Ja publicētajā vietnē nav redzama opcija Publiska, visticamāk, Jūs izmantojat Google Workspace, un Jūsu Google Workspace administrators ir ierobežojis publisko kopīgošanu. Skatiet sadaļu https://support.google.com/a/answer/60781.

Ja rodas neskaidrības ar domēna vārda tehnisko ierakstu maiņu sazinieties ar mums, rakstot uz dns@nic.lv vai zvanot +371 67085858. Detalizētāka informācija pieejama arī Google help centrā.

Lai izdodas!