Zviedri iegādājas domēna vārdus

Zviedri iegādājas domēna vārdus

Zviedrijas augstākā līmeņa domēna .se reģistra uzturētājs IIS ir publicējis pētījumu “Zviedri un internets 2015”. Pētījumā atzīmēts, ka līdzīgi kā citur pasaulē arī Zviedrijā interneta lietotāju skaits pieaug. Šogad 95% Zviedrijas iedzīvotāju vecuma grupā no 8 līdz 55 gadiem lietojuši internetu. Vecuma grupā 2 gadi šis procents gan bija mazāks – vien 67% divgadīgo jauniešu darbojās internetā. No tiem tikai 32% to darīja ik dienu. Izskatās, ka pārāk liels pieaugums turpmāk nav gaidāms – nav vairs, kur augt.

Tāpat ziņojumā uzsvērts, ka šogad ir pieaugusi sociālo tīklu izmantošanas intensitāte, kā arī filmu skatīšanās internetā. Tajā pašā laikā fiksēta iepirkšanās samazināšanās tiešsaistē. Pagājušajā gadā 85% no interneta lietotājiem bija iepirkušies tīklā; šogad – tikai 78%. Iespējams, ka gaidāmajā Ziemassvētku iepirkšanās bumā šis rādītājs vēl uzlabosies.

65% no zviedriem zina, kas ir domēna vārds, un 15% no interneta lietotājiem ir arī ieguvuši domēna vārdu privātai lietošanai. Pašlaik .se zonā ir apmēram 1,4 miljoni domēna vārdu, no kuriem 57% lieto zviedru juridiskās personas, 32% ir reģistrējušas fiziskās personas, bet atlikušos 11% ir iekārojuši ārzemnieki. Cilvēki labprāt reģistrē arī vairākus domēna vārdus. Tā ir izdarījuši 29% no visiem domēna vārdu īpašniekiem.