Vebinārs - Interesting ICANN Internet Measurement Results

Vebinārs - Interesting ICANN Internet Measurement Results

NIC sadarbībā ar ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) rīko vairākus vebinārus, kuri paredzēti interneta kopienai Centrāleiropā un Baltijā. Šajā, jau otrajā apmācību ciklā ir iekļauti vebināri par domēna vārdu sistēmas (DNS) drošības paplašinājumu DNSSEC, DNS risinātāju (resolver) izmantošanu Eiropas Savienībā, Alternatīvo nosaukumu sistēmu (Alternative Name Systems) izaicinājumiem un ICANN interneta mērījumu rezultātiem – ITHI, DAAR, DNSTICR.

CETURTAIS UN PĒDĒJAIS ŠĪ CIKLA VEBINĀRS “Interesting ICANN Internet Measurement Results”

Datums: 2022. gada 15. decembris (ceturtdiena)
Laiks: 12:00 līdz 13:00 (UTC) jeb 14:00 – 15:00 (pēc Latvijas laika)
Valoda: Angļu
Platforma: Zoom
Lektori: Alain Durand, ICANN galvenais tehnologs un Siôn Lloyd, ICANN vadošais drošības, stabilitātes un noturības speciālists.

Aktivitātes internetā var mērīt no dažādiem aspektiem. Šajā vebinārā ICANN iepazīstinās ar trīs ICANN veikto iniciatīvu mērījumiem un to rezultātiem:

  • Domēna ļaunprātīgas izmantošanas ziņošanu (DAAR - Domain Abuse Activity Reporting);
  • Identifikatoru tehnoloģiju veselības indikatoriem (ITHI - Identifier Technologies Health Indicators);
  • Domēna vārdu drošības draudu informācijas apkopošana un ziņošana (DNSTICR - Domain Name Security Threat Information Collection & Reporting).

Reģistrācija: https://icann.zoom.us/webinar/register/WN_cupeHeb4SgOVGa8YCB453Q;
Plašāka info: https://features.icann.org/event/icann-organization/icann-training-series-central-europe-and-baltics-interesting-icann-internet

Pateicamies visiem par dalību iepriekšējos šā cikla vebināros:

  • “RESOLVER USAGE IN THE EU”, kurā tika sniegts pārskats par ICANN galvenā tehniskā speciālista birojs (OCTO) 2022. gada janvārī veikto pētījumu “DNS Resolvers used in EU” https://www.icann.org/en/system/files/files/octo-032-01mar22-en.pdf Semināra video ieraksts pieejams šeit.
  • “DNSSEC 101”, kurā tika sniegts pārskats par DNS drošības paplašinājumu DNSSEC. Tā darbību un ieviešanu. Semināra video ieraksts pieejams šeit.
  • “CHALLENGES WITH ALTERNATIVE NAME SYSTEMS”, kurā tika apskatītas dažādu blokķēžu ieviestās Alternatīvo nosaukumu sistēmas un tehniskās problēmas, ar kurām tās saskaras. Semināra video ieraksts pieejams šeit