Vai jaunais domēns .lat nīkuļo?

Vai jaunais domēns .lat nīkuļo?

ECOM-LAC – Latīņamerikas un Karību jūras reģiona Interneta un elektroniskās komercijas federācija jau labu laiku reklamēja savu jauno vispārējo augstākā līmeņa domēnu (gTLD) .lat, kurš ir iecerēts, lai apvienotu latīņamerikāņu centienus ieņemt sev pienākošos vietu internetā un pasaules ekonomikā. Varētu likties, ka šis domēns gribētu arī konkurēt ar Latvijas domēnu .lv, neraugoties uz to, ka lietotājiem, kuri slēdzas pie Google meklētāja no Latvijas, vispirms tiek parādīti .lv zonas informācijas avoti.

Vispārējā reģistrācija domēnā .lat sākās jau 1.augustā, bet nezināmu iemeslu dēļ vēl ilgi reģistrāciju statistika neparādīja reģistrēto domēna vārdu pieaugumu. Tikai 18. augustā to skaits sāka pieaugt un dažās dienās sasniedza 1200, bet tad atkal pieaugums apstājās. Jāsaka, ka šis skaits ir ļoti neliels. Vispopulārākais šis domēns ir Meksikā ar 380 reģistrācijām, kas gan var būt izskaidrojams ar to, ka šajā valstī atrodas domēna .lat tehniskais nodrošinātājs – domēna .mx uzturētājs NIC Mexico. Bolīvijā un Paragvajā nekādas reģistrācijas vēl nav notikušas, bet Venecuēlā un Brazīlijā ir pa vienai reģistrācijai – tikpat cik Latvijā un Igaunijā.

Google atrod šajā domēnā tikai dažus desmitus pieslēgtu vietņu, piemēram, health.lat, love.lat vai porn.lat, bet pa īstam strādājošu vietņu šajā domēnā vēl nav. Arī pati ECOM-LAC vēl necenšas pāriet uz jauno domēnu.