Tagad mīlestība ir pieejama visiem

Tagad mīlestība ir pieejama visiem

Piektdien, 17.jūlijā sākās brīva reģistrācija jaunajā vispārējā augstākā līmeņa domēnā (TLD) .love. Parasti gan jaunie TLD reģistrāciju nesāk piektdienās, kad priekšā ir divas brīvdienas un uz aktīvu reģistrāciju nav lielu cerību. Domēnā pēc sākotnējā saullēkta perioda, kad varēja reģistrēties tikai zīmola vārdu īpašnieki, bija reģistrēti vien 182 domēna vārdi, bet piektdienas izskaņā bija jau 2956 domēnu vārdu, kas nemaz nav maz, jo ir arī tādi jaunie TLD, kuri pa gadu salasa 10 reizes mazāk. Bet nekāds lielais sasniegums tas arī nav, it sevišķi, ja ņem vērā, ka apmēram 400 domēna vārdu nezin kāpēc sastāv tikai no cipariem – piemēram, 11111.love, 66666666.love vai 2345.love. Izskatās, ka tos ir reģistrējusi kāda no reģistratūrām, iespējams, visaktīvākā Chengdu West Dimension Digital Technology no Ķīnas, kurai var uzlikt atbildību arī par tiem daudzajiem domēnu vārdiem, kuri izskatās ķīniski – qinren.love vai huazhuangpin.love u.c.

Pagājušajā nedēļā trešdien uzsāka brīvu reģistrāciju arī vēl citi ar nepacietību gaidīti domēni. Tie bija .site, kurš pirmajā dienā savāca 9788 reģistrācijas, un .news – 9122 reģistrācijas. Izskatās, ka šiem domēniem ir labākas perspektīvas nekā .love, kaut arī ir jāņem vērā, ka neapstrīdams .site konkurents .website, darbojas veiksmīgi un drīz būs savācis 100 000 reģistrāciju.

Domēnā .love jau ir parādījušās arī dažas mājas lapas. Piemēram, whiskey.love vai www.diamondring.love, bet jāatzīst, ka nekāda satura šīs mājas lapas vēl nepiedāvā. Tomēr vieta jau ir aizsista. Drusku vairāk satura ir lapā www.html.love, kura ķīniešu interesentiem piedāvās html valodas apmācību. Daži jauno domēna vārdu īpašnieki domēnos .site un .news arī jau ir izveidojuši vietnes, bet tās galvenokārt pārsūta uz jau eksistējošām vietnēm.