Starptautiskā Reģistratūru Diena

Starptautiskā Reģistratūru Diena

Eiropas Nacionālo augstākā līmeņa domēnu reģistru padome (CENTR) kopš 2014. gada savā darbībā iesaista arī Reģistratūras, ik gadu organizējot Starptautisko reģistratūru dienu. Šī ir vieta un laiks, kad visi domēna industriju pārstāvji tiekas vienuviet – Eiropas augstākā līmeņa domēna turētāji satiekas ar reģistratūrām, kopīgi diskutējot un veidojot savstarpējus sadarbības projektus.

“Where else can we get in touch with so many different registries at a mutually interesting event? It’s the first place where new developments, registry changes or promotion and marketing opportunities are announced. We also meet suppliers, customers and potential customers that we would not have met at other occasions.” Reģistratūra ”Openprovider”

Ņemot vērā pandēmijas dēļ ieviestos drošības pasākumus nākamā Starptautiskā Reģistratūru Diena norisināsies 6. oktobrī TIEŠSAISTĒ. Konferences valoda angļu, iepriekšēja reģistrācija ir obligāta, dalība konferencē ir bez maksas.

Starptaustiskā Reģistratūru Diena noritēs Zoom platformā no 9:30 - 12:00 UTC+2 (10:30 - 13:00 pēc Latvijas laika). Pēc semināra, izmantojot Gather.Town būs iespēja personīgi aprunāties un uzdot visus interesējošos jautājumus pārējām reģistratūrām un reģistra uzturētājiem.

Ja esat .LV reģistratūra un vēlaties apmeklēt Starptautisko reģistratūru dienu, dodiet ziņu rakstot Danai (dana@nic.lv) vai Kristiānai (kristiana@nic.lv), palīdzēsim Jums reģistrēties un pieteikties.

CENTR (Council of European National Top level domain Registries) ir organizācija, kas apvieno Eiropas valstu augstākā līmeņa domēnu reģistru uzturētājus (tādus kā .LV, .EE, .UK, .BE u.c.). CENTR uzdevums ir sekmēt pieredzes un infor- mācijas apmaiņu starp tās biedriem. Lai arī organizācijas fokuss ir Eiropa, daži CENTR biedri ir reģistru uzturētāji no citiem reģioniem, piemēram, Irāna, Kanāda, Jaunzēlande, Japāna.

Šodien CENTR apvieno 54 pilntiesīgus un 9 asociētus biedrus, kuri kopā ir atbildīgi par vairāk nekā 80% no visiem reģistrētajiem domēna vārdiem pasaulē.