Rīgā norisināsies interneta drošības apmācības

.LV reģistrs (NIC) sadarbībā ar Eiropas IP Tīklu Koordinācijas Centru (RIPE NCC) no 2018.gada 11. līdz 13.aprīlim LU MII telpās Raiņa bulvārī 29, Rīgā organizē bezmaksas apmācības RIPE biedriem (LIR pārstāvjiem). Reģistrācija apmācībām pieejama RIPE vietnē.

  • 11.04.2018: Pamata IPv6 mācību kurss (NCC Basic IPv6 Training Course)
  • 12.04.2018: IPv6 drošības apmācības (NCC IPv6 Security Training)
  • 13.04.2018: Mērījumu un rīku mācību kurss (RIPE NCC Measurements and Tools Training Course)

Pamata IPv6 mācību kurss

Šis vienas dienas kurss sniedz pamata informāciju par IPv6 nepieciešamību un ieviešanas plānošanu. Papildus informāciju par šo kursu pieejama šeit.

IPv6 drošības apmācības

Šis vienas dienas kurss sniedz ieskatu būtiskākajās IPv6 drošības tēmās. Kursa dalībnieki iepazīsies ar nozares labo praksi un iegūs izpratni par aktuālākajiem IPv6 drošības jautājumiem. Papildus informāciju par šo kursu pieejama šeit.

Lai piedalītos šajā apmācību kursā, jums ir jābūt apmeklējušam “Pamata IPv6 mācību kursu” vai jāuzrāda sertifikāts no RIPE NCC akadēmijas kursa “Ievads IPv6” (“Introduction to IPv6 Course”).

Mērījumu un rīku mācību kurss

Šis ir praktisks vienas dienas kurss par RIPEstat un RIPE Atlas.

RIPEstat ir tīmekļa saskarne, kas vienuviet sniedz informāciju par jebkuru konkrētu IP adresi, Autonomo Sistēmu Numuriem (ASN), kā arī informāciju par hostnamiem un valstīm. Tas uzrāda reģistrācijas un maršrutēšanas datus, DNS datus, ģeogrāfisko informāciju, kontaktinformāciju, melnos sarakstus, un daudz ko citu no RIPE NCC iekšējās datu kopas, kā arī ārējiem avotiem.

RIPE Atlas ir lielākais interneta mērīšana tīkls, kāds jebkad ir izveidots. RIPE Atlas izmanto globālu zondes tīklu, kas aktīvi mēra interneta savienojamību un sasniedzamību, sniedzot bezprecedenta izpratni par interneta stāvokli reālajā laikā.

Papildus informāciju par šo kursu pieejama šeit.

Lūdzu ņemt vērā, ka RIPE biedri, kuri ir reģistrējušies pasākumam, taču nav ieradušies, var tikt izslēgti no Eiropas IP Tīklu Koordinācijas Centra RIPE. Sīkāka informācija pieejama šeit.