Rīgā norisinās interneta drošības apmācības

No šodienas 22.02 līdz 24.02 vadošo interneta pakalpojumu sniedzēju pārstāvji piedalās Eiropas IP Tīklu Koordinācijas Centra (RIPE NCC) un .lv reģistra (NIC) organizētās mācībās par domēna vārdu sistēmas drošības paplašinājuma DNSSEC (Domain Name System Security Extension) un maršrutēšanas protokola BGP (Border Gateway Protocol) drošību. Pasākuma apmeklētāju skaitā ir pārstāvji no Lietuvas, Turcijas, Igaunijas, Latvijas un Dānijas.

RIPE biedri, kuri ir reģistrējušies pasākumam, taču nav ieradušies, var tikt izslēgti no Eiropas IP Tīklu Koordinācijas Centra RIPE. Sīkāka informācija pieejama šeit

DNSSEC:

Ar DNSSEC parakstīta domēna vārda lietotājs var būt pārliecināts, ka viņa mājaslapas apmeklētāji sasniegs tā lapu un netiks novirzīti uz citu – ļaundara vietni. Šis paplašinājums nodrošina DNS datu autentifikāciju un ļauj pārliecināties, ka DNS atbildes saturs nav mainīts.

Plašāka informācija par DNSSEC pieejama:
- DNSSEC sadaļā
- Reģistratūru avīzes 2. numurā

BGP:

BGP ir atslēgas vārds Internet uzbūvē, tas nodrošina maršrutēšanu starp tīkla daļām (autonomajām sistēmām), kas atrodas dažādu pārvaldītāju rokās (Internet Pakalpojumu sniedzēji, lielas kompānijas, DNS reģistri). Domēnu vārdu sistēmas uzturēšana nav iedomājama bez BGP lietošanas.

Tomēr šis protokols, kā liela daļa INTERNET vajadzībām radīto protokolu, savā pamatā radīti neliekot uzsvaru uz drošību. BGP drošība ir aktuāls jautājums, jo BGP ir ievainojams vairākos veidos. Kādas iespējas pielietot dažādus risinājumus, lai izvairītos no maršrutēšanas kļūdām un tīši radītām problēmām.

Informācija par RIPE apmācības kursiem pieejama šeit