Priecīgs notikums alus cienītājiem

Priecīgs notikums alus cienītājiem

Jaunā vispārējā domēna (TLD) .beer uzturētāja kompānija Minds + Machines ir lepni paziņojusi, ka viņu biznesu ir atbalstījuši alus ražotāji Carlsberg Group (kurā sastāv arī Aldaris), reģistrējot ap 150 domēna vārdiem, to starpā ar tādus kā tuborg.beer, kronenbourg.beer, holsten.beer, football.beer un quality.beer, kā arī, un tas varbūt kādam būs sevišķi patīkami, arī baltika.beer.

Tiesa, baltika.beer vēl nedarbojas. Savukārt tuborg.beer pāradresē uz www.tuborg.com, holsten.beer uz www.holsten-pilsener.de, bet quality.beer un football.beer uz www.carlsberg.com. Tāpēc izskatās, ka šie domēna vārdi tika reģistrēti ar mērķi izvairīties no tupētāju-skvoteru aktivitātēm.

TLD .beer vispārējo reģistrāciju sāka 2014.g. 25.septembrī, un šobrīd šajā domēnā ir ap 8000 reģistrāciju, kas nekādā ziņā nav liels skaits. No Lietuvas un Latvijas ir 3 reģistrācijas, bet no Igaunijas - 2. Reģistrētāji par vienu reģistrāciju prasa apmēram 20-30 dolārus, bet Carlsberg Group visdrīzāk tika cauri lētāk lielā apjoma dēļ.

Skatīsimies, vai tiešām Carlsberg Group pārdošanas apjomi tagad palielināsies?