Pēc VID pieprasījuma ir atslēgts ss.lv

Lai gan ss.lv domēna vārds ir atslēgts tā “Time to live (TTL)” ir uzstādīts uz mēnesi, tādēļ pateicoties kešatmiņai daudziem portāla apmeklētājiem vēl kādu laiku tas būs pieejams arī izmantojot ss.lv.

NIC.LV uz VID pieprasījuma pamata ir atslēdzis domēna vārdus - ss.lv, 2000.lv, auto.lv, dch.lv, dorfman.lv, doska.lv, firenet.lv, ftp.lv, inet.lv, internet.lv, kasko.lv, madam.lv, moneta.lv, multisistema.lv, myphoto.lv, netmail.lv, noma.lv, octa.lv, pulse.lv, showbar.lv, sludinajumi.lv, sound.lv, sys.lv, titans.lv.

NIC.LV vēlas atgādināt, ka nav tiesīgs pieņemt lēmumu par VID pieprasījuma nepildīšanu. Parasti administratīvā akta apstrīdēšana aptur tā izpildi, bet šajā gadījumā likumā Par nodokļiem un nodevām ir ierakstīts, ka neaptur:

34.1.panta divpadsmitā daļa: (12) Ja nodokļu maksātājs apstrīd lēmumu par saimnieciskās darbības apturēšanu, Valsts ieņēmumu dienests izskata nodokļu maksātāja iesniegumu un piecu darbdienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas pieņem attiecīgu lēmumu. Iesnieguma iesniegšana neaptur apstrīdētā lēmuma izpildi.
34.1.panta trīspadsmitā daļa: (13) Lēmuma par saimnieciskās darbības apturēšanu pārsūdzēšana neaptur tā izpildi.
34.4.panta desmitā daļa: (10) Lēmuma par domēna vārda atslēgšanu pārsūdzēšana neaptur tā izpildi.

Likums uzliek NIC.LV pienākumu nodrošināt konkrētā domēna vārda atslēgšanu piecu darbdienu laikā pēc VID pieprasījuma saņemšanas (pieprasījumu no VID par iepriekš minēto domēna vārdu atslēgšanu NIC.LV saņēma šā gada 1. augustā).

Ņemot vērā, ka SIA Internet ir .LV Reģistratūra un sniedz arī mitināšanas pakalpojumus, uzturot daudzu citu uzņēmumu mājas lapas, iepriekšējās nedēļas laikā esam veiksmīgi sadarbojušies ar SIA Internet, lai mazinātu ar domēna vārdu atslēgšanu saistītās negatīvās sekas, kuras varētu izjust arī trešās personas.