.LV Reģistratūru avīze 2019 Nr.8

.LV Reģistratūru avīze 2019 Nr.8

Iznācis īpaši NIC sadarbības partneriem veltītais “.LV Reģistratūru avīzes” 8.numurs. Ja arī Tevi interesē domēnu industrija, šajā numurā atklāsi daudz ko saistošu arī sev.

Šajā numurā lasiet:

Droša domāšana

.LV Reģistra (NIC) tehniskās nodaļas vadītājs I.Ķutts stāsta par DNS nākotni un tā nozīmi drošāka interneta veidošanā

“Nav izslēgts, ka pavisam drīz jau ierasta lieta būs uz ielām redzēt pašbraucošas automašīnas, taču visdrīzāk to vadības bloki joprojām izmantos DNS pieprasījumus, piemēram, lai atrastu attālinātu sistēmu, kurai ziņotu par auto pārvietošanās ātrumu, stūres leņķi un citiem parametriem. Šādas sistēmas prasīs vēl lielāku iedziļināšanos drošības jautājumos, tajā skaitā, tādos, kas saistīti ar drošu komunikācijas protokolu izmantošanu.”

Atsakies no domēna vārda atbildīgi

Atteikšanās no reiz lietota domēna vārda var radīt drošības riskus ne tikai pašam uzņēmumam, tā zīmolam un darbiniekiem, bet arī klientiem un sadarbības partneriem!

Pirms pieņemt lēmumu - atteikties no domēna vārda, iesakām iepazīties ar šo rakstu, izvērtēt un nodrošināties pret iespējamiem riskiem, kas bieži vien domēna vārda lietotājam paliek nepamanīti.

.LV Reģistratūru konference 2019

23.maijā Rīgas Motormuzejā atzīmējot, Reģistra-Reģistratūru modeļa 10gadi tika aizvadīta pēdējā “.LV Reģistratūru konference”, tik tuvā dalībnieku lokā. Konferncē tika runāts par pasaules un Latvijas domēnu industrijas aktualitātēm un izaicinājumiem, valsts pieņemto lēmumu ietekmi uz .lv domēna attīstību, .lv domēna drošību, .LV Reģistratūru raksturiezīmēm, kā arī riskiem, kuri rodas, ja domēna vārda lietošanas tiesības nolemts nepagarināt.

Saruna ar CERT.LV kiberdrošības ekspertu G.Mālkalnieti

CERT.LV ikdienā strādājot un analizējot Latvijas kibertelpā notiekošo, ir novērojis, ka pēdējo divu gadu laikā Latvijā ir ievērojami pieaudzis kiber-incidentos cietušo skaits tieši mazo un vidējo uzņēmumu vidū. Lai šo bēdīgo statistiku uzlabotu, ir svarīgi runāt un atgādināt par vienkāršām, taču iedarbīgām ikdienas kiber-higēnas un digitālās etiķetes darbībām, kas var izglābt no interneta draudiem un visbiežākajiem uzņēmēju klupšanas akmeņiem.

Intervijā G.Malkalnietis atklāj kādas ir aktuālākās mazo un vidējo uzņēmumu kiberdrošības problēmas un kā no tām izvairīties. Kā arī sniedz padomu interneta lietotājiem un tīmekļa vietņu, e-veikalu veidotājiem, lai ikviens justos drošāk tiešsaistē.

NIC IZVĒRTĒ UN IZVĒLAS ŠĪ GADA SPILGTĀKO .LV REĢISTRATŪRU – REGISTAR 2019

Katrā .LV Reģistratūru avīzes numurā lasītājiem sniedzam ieskatu par kādu Latvijas .LV Reģistratūru. Tas ir veids, kā varam izcelt reģistratūras, ar kurām ir izveidojusies laba sadarbība, kuras ir aktīvākas vai straujāk augošās, un pateikt paldies par sadarbību, kuru mēs tik augstu novērtējam.

Skaitļi un fakti

Paskatīsimies uz Latvijas nacionālo digitālo identitāti (.LV) no skaitļu puses. Noskaidro, kuri Latvijas novadi ir reģistrējuši visvairāk .LV domēna vārdu un kā izskatās .LV domēna vārda lietotājs.

.LV Reģistratūru avīzes iepriekšēji numuri pieejeami: šeit.
Ja Jums ir kādi ieteikumi tēmām, par kurām vēlētos lasīt nākamajā avīzes numurām, lūdzam rakstīt uz pr@nic.lv vai zvanīt 67085858.