.LV Reģistratūru avīze 2019 Nr.7

.LV Reģistratūru avīze 2019 Nr.7

Iznācis īpaši NIC sadarbības partneriem veltītais “.LV Reģistratūru avīzes” 7.numurs. Ja arī Tevi interesē domēnu industrija, šajā numurā atklāsi daudz ko saistošu arī sev.

Šajā numurā lasiet:

.LV 25 – daudz vai maz?

2018.gadā .LV atzīmēja savus 25. Avīzes ievadrakstā .LV Reģistrata vadītāja K.Sataki īsumā atskatās uz pavadītajiem 25 gadiem un izceļ vēsturiski būtiskāko .LV domēna attīstībā.

“.lv ir mūsu nacionālā digitālā identitāte, mūsu tautas un valsts virtuālais simbols, tieši tāpat kā karogs un himna. Tas simbolizē vienotas vērtības, valodu un kultūru. Esam lepni būt latvieši!”

Izmaiņas domēna vārdu maksātājiem

NIC uzsāk darbu pie jaunas domēna vārdu reģistrācijas kārtības ar samazinātu apstrādāto datu apjomu. Šajā rakstā skaidrojam, kādi dati par domēna vārdu tiek apstrādāti un kādas izmaiņas datu apstrādē gaidāmas tuvākajā laikā.

Sākot ar 2019. gada jūniju, veicot datu minimizēšanu un citus normatīvajos aktos paredzētos pasākumus, NIC atteiksies no lomas „maksātājs“. Tas nozīmē, ka:

  • domēna vārdiem, kuri reģistrēti tiešā reģistrācijā (www.nic.lv), turpmāk rēķini tiks izrakstīti tikai domēna vārda lietotājiem,
  • Reģistratūras un viņu pārvaldībā esošo domēna vārdu lietotāji izmaiņas neizjutīs, jo arī turpmāk Reģistratūras varēs maksāt par savu klientu domēna vārdiem.

Emoji kā domēna vārdi…

Nereti mēdz teikt: ”Viens attēls ir vairāk, kā tūkstoš vārdu vērts” un ne velti. Mūsdienās emoji - šīs “muļķīgās” sejas un nenoteiktie simboli, ir kļuvuši par pusaudžu jauno saziņas “valodu”. Jau kādu laiku tie ir ielauzušies arī domēna vārdu industrijā, un daži tos uzskata par nākamo “modes kliedzienu”. Bet vai viss ir zelts, kas tik spoži spīd, un cik dzīvotspējīga būs šī jaunā tendence?

NIC IZVĒRTĒ UN IZVĒLAS ŠĪ GADA SPILGTĀKO .LV REĢISTRATŪRU – REGISTAR 2018

Atsaucīga, zinoša un entuziastiska ir mūsu izvēlētā .LV reģistratūra, kuru šoreiz vēlamies īpaši izcelt, piešķirot titulu RegiSTAR. Tas ir piemērs, kad nav jāatrodas blakus, lai savstarpējā sadarbība būtu veiksmīga, ātra un progresīva.

25 fakti par .LV

Šoreiz piedāvājam, mūsuprāt, 25 interesantākos faktus no .LV attīstības vēstures, kuri varētu interesēt mūsu sadarbības partnerus - LV Reģistratūras.

.LV Reģistratūru avīzes iepriekšēji numuri pieejeami: šeit.
Ja Jums ir kādi ieteikumi tēmām, par kurām vēlētos lasīt nākamajā avīzes numurām, lūdzam rakstīt uz pr@nic.lv vai zvanīt 67085858.