.LV Reģistratūru avīze 2018

.LV Reģistratūru avīze 2018

Iznācis īpaši NIC sadarbības partneriem veltītais pirmais 2018. gada “.LV Reģistratūru avīzes” numurs, taču ja arī Tevi interesē domēnu industrija šajā numurā atklāsi daudz ko saistošu arī sev.

Šajā numurā lasiet:

Kā reģistratūras un domēna vārdu lietotājus ietekmēs Vispārīgā datu aizsardzības regula?

Šajā rakstā .LV reģistratūras var iepazīties ar izmaiņām, kuras drīzumā tiks ieviestas reģistratūru līgumā saistībā ar Vispārīgo datu aizsardzības regulu un attieksies uz fizisko personu datu apstrādi, nosakot fizisko personu datu apstrādes principus un vadlīnijas.

Regulas ieviešana skars ne tikai reģistratūras, bet arī domēna vārdu lietotājus! Lasiet, kādus grozījumus Domēna vārdu lietošanas noteikumos augstākā līmeņa domēnā .LV NIC plāno ieviest.

NIC SADARBĪBĀ AR CERT.LV UZSĀK DARBU PIE DNS UGUNSMŪRA IZVEIDES

Balstoties uz pozitīvo Šveices piemēru, arī Latvijā NIC un CERT.LV ir uzsācis darbu pie DNS ugunsmūra (DNS firewall) jeb DNS RPZ (Domain Name Service Response Policy Zone) izveides. Lasiet un uzzināsiet:

  • kas ir DNS ugunsmūris un kādēļ tāds ir nepieciešams?
  • kas un kā varēs izmantot DNS ugunsmūra priekšrocības?

NIC IZGLĪTOŠANAS INICIATĪVA

Iepazīstinām ar .LV reģistra uzturētāja (NIC) iniciatīvu informēt un izglītot sabiedrību par domēnu vārdu industriju, tās aktualitātēm un nozīmi uzņēmuma zīmola un reputācijas attīstībā un aizsargāšanā.

“Šī ir tēma, par kuru nestāsta nedz augstskolās, nedz cita veida kvalitātes celšanas kursos, tādēļ domēna vārdu strīdi un citas sāpīgās mācības mūsdienu uzņēmēji ir spiesti izjust uz savas ādas. Ar NIC izglītošanas iniciatīvas palīdzību cenšamies šo praksi mainīt!”
D.Ludviga, NIC mārketinga un komunikācijas daļas vadītāja

Lasot uzzināsiet kādus DNS saistītus praktiskus seminārus sadarbībā ar RIPE NCC, CERT.LV un ICANN, esam noorganizējuši 2017. gadā, kā arī iepazīstinām arī mūsu plāniem 2018. gadam.

NIC IZVĒRTĒ UN IZVĒLAS ŠĪ GADA SPILGTĀKO .LV REĢISTRATŪRU – REGISTAR 2017

Reģistratūras portfeļa izaugsmes rādītāji, klientu atsauksmes un apmierinātība, mūsu savstarpējā sadarbība – šie ir tie atslēgas faktori, kuri palīdz mums ik trimestri izvērtēt, kurai Latvijas .LV Reģistratūrai piešķirt RegiSTAR titulu. Šoreiz esam nolēmuši to piešķirt strauji augošai un, tā teikt, zināt gribošākai Reģistratūrai.

.LV Skaitļi & fakti par 2017. gadu

Šoreiz piedāvājam statistiku par 2017.gada .LV domēna vārdu reģistrēšanas dinamiku, kā arī dns administratoru saņemtajiem e-pastiem, aktīvākajiem .LV domēna vārdu reģistrētājiem un daudz ko citu.

.LV Reģistratūru avīze iznāk 3 reizes gadā. Ar tā iepriekšējiem numuriem varat iepazīties šeit.
Ja Jums ir kādi ieteikumi tēmām par kurām vēlētos lasīt nākamajā avīzes numurām, lūdzam rakstīt uz pr@nic.lv vai zvaniet 67085858.