.LV Reģistratūru avīze 2017 Nr.5

.LV Reģistratūru avīze 2017 Nr.5

Iznācis īpaši NIC sadarbības partneriem veltītais 2017. gada “.LV Reģistratūru avīzes” 5. numurs, taču Ja arī Tevi interesē domēnu industrija šajā numurā atklāsi daudz ko saistošu arī sev.

Šajā numurā lasiet:

KĀDI JAUNI LIKUMA GROZĪJUMI IR PIEŅEMTI ATTIECĪBĀ UZ .LV DOMĒNA VĀRDIEM?

Ar šā gada 19.07. spēkā stājās grozījumi Informācijas tehnoloģiju drošības likumā un Elektronisko sakaru likumā, kuri nosaka tiesības kompetentām drošības incidentu novēršanas institūcijām – CERT.LV vai MIDD pieprasīt NIC atslēgt .LV domēna vārdu, ja tas ir iesaistīts drošības incidentā, kas būtiski apdraud lietotāju, informācijas sistēmu vai elektronisko sakaru tīklu drošību, un drošības incidentu nav iespējams novērst citā veidā.

11.OKTOBRĪ TIEK MAINĪTA “ATSLĒGA UZ INTERNETU”!

2017.gada 11. oktobrī ICANN mainīs domēna vārdu sistēmas drošības paplašinājuma (DNSSEC) protokolā izmantoto kriptogrāfisko atslēgas pāri, pazīstamu arī kā saknes zonas (.root) KSK.

Lasi un noskaidro kas ir jādara uzņēmumiem, kuri ir iespējojuši DNSSEC validāciju!

Šobrīd aptuveni 25% no globālā interneta lietotājiem jeb 750 milj. cilvēku izmanto DNSSEC validējošos atrisinātājus (resolver). Ja tiem nebūs pieejama jaunā atslēga, gala lietotāji, kuri paļaujas uz šiem resolveriem, saskarsies ar kļūdu un nevarēs piekļūt interneta resursiem.

NIC, CERT.LV UN ICANN RĪKO APMĀCĪBAS UN SEMINĀRUS.

Tās .LV Reģistratūras, kas vēl nav ieviesušas DNSSEC vai vēlas izglītot savus darbiniekus, aicinām apmeklēt NIC, CERT.LV un ICANN rīkoto bezmaksas divu dienu praktisku semināru par domēna vārdu sistēmas (DNS) riskiem un DNS drošības paplašinājumu DNSSEC (Domain Name System Security Extension).

Savukārt, šī gada 11. novembrī aicinām apmeklēt semināru “DNS ļaunprātīga izmantošana: izmeklēšanas rīki un metodes“ (DNS abuse: Tools and methods for investigations).

NIC IZVĒRTĒ UN IZVĒLAS ŠĪ GADA SPILGTĀKO .LV REĢISTRATŪRU – REGISTAR 2017

.LV Reģistratūra, kuras sapratni, sadarbību un atsaucību ļoti augstu novērtējam par sevi izsakās sekojoši:

“Mūsu klienti ir labākās kompānijas un cilvēki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Somijas, Itālijas un citām valstīm. Pie mums strādā 8 paši sakarīgākie sava amata speciālisti.”

.LV Skaitļi & fakti

Šoreiz piedāvājam statistiku par .LV domēna vārdu atslēgšanu un VID pieprasījumu apstrādi un to rezultātiem.

Ar .LV Reģistratūru avīzes pārējiem numuriem varat iepazīties šeit.. Ja Jums ir kādi ieteikumi .LV Reģistratūru avīzes nākamajiem numuriem, lūdzu rakstiet pr@nic.lv vai zvaniet 67085858.