.LV pārstāvēts CENTR Jamboree

Frankfurtē no 29.-31.maijam norisinājās nu jau 6. CENTR Jamboree sanāksme, kura šoreiz pulcēja rekordlielu skaitu dalībnieku: 220 pārstāvjus - DNS administratorus, mārketinga un uzņēmuma attīstības daļas pārstāvjus, juristus un sistēmas administratorus no 39 valstu reģistriem. .LV domēnu pārstāvēja dalībnieki no mārketinga, administrātoru, juridiskās un tehniskās grupas.

CENTR Jamboree ir ikgadējs 3 dienu pasākums, kur Eiropas valsts reģistru pārstāvji no visām CENTR darba grupām diskutē par aktualitātēm un apmainās pieredzē kopīgi meklējot radošus risinājumus saviem ikdienas izaicinājumiem. Tā ir iespēja paskatīties uz zināmām lietām no cita skatu punkta. Sanāksmes laikā norisinās gan katrai interešu grupai atsevišķi domātas sanāksmes, gan apvienotās sesijas.

Šo trīs dienu laikā tika apspriestas blockchain, kibernoziegumu, lielo datu un statistikas, biznesa inteliģences, kā arī drošības un krīzes komunikāciju aktualitātes.


CENTR (Council of European National Top level domain Registries) ir organizācija, kas apvieno Eiropas valstu augstākā līmeņa domēnu reģistru uzturētājus (tādus kā .LV, .EE, .UK, .BE u.c.). CENTR uzdevums ir sekmēt pieredzes un informācijas apmaiņu starp tās biedriem. Lai arī organizācijas fokuss ir Eiropa, daži CENTR biedri ir reģistru uzturētāji no citiem reģioniem, piemēram, Irāna, Kanāda, Jaunzēlande, Japāna.