Lietuva aktīvi reģistrē .LV domēna vārdus

Lietuva aktīvi reģistrē .LV domēna vārdus

Pandēmijas ietekmē pieaug ne tikai vietējo, bet arī kaimiņvalsts uzņēmēju vēlme reģistrēt savas mājaslapas nosaukumus .LV domēnā. Īpaši rosīgi šajā laikā Latvijas tirgu cenšas iekarot Lietuvas uzņēmēji!

Viens no galvenajiem .LV domēna izaugsmes virzītājspēkiem ir fiziskie ierobežojumi, kas saistīti ar pandēmiju un tās izrietošo uzņēmumu vēlmi migrēt uz digitālajiem kanāliem. Jau pērnā gadā bija novērojama aktīva uzņēmēju vēlme digitalizēt savus pakalpojumus, savukārt šogad ne tikai vietējie uzņēmumi, kuri iepriekš vēl nogaidīja, bet arī kaimiņvalsts uzņēmumi vēlas lokalizēt savu digitālo identitāti un uzrunāt Latvijas patērētājus ar mājaslapu .LV domēnā.

Šobrīd .LV domēnā ir reģistrēti vairāk nekā 130 000 vārdu. Šī gada 1. ceturksnī tika reģistrēti 12 600 jauni .LV domēna vārdi, kas ir par 12% vairāk nekā 2020.gadā.

Lietuva ir kļuvusi par aktīvāko ārvalsti, kura reģistrē .LV domēna vārdus!

Ilgus gadus visaktīvākās ārvalsts titulu ieņēma Vācija, taču pandēmija šķiet ir mainījusi spēles noteikumus un šogad Lietuva pārspēj Vāciju. Teju 3600 .LV domēna vārdu ir reģistrēti tieši Lietuvas iedzīvotājiem un uzņēmējiem. Latvijas uzņēmēji tik aktīvi kaimiņvalstu tirgu iekarot nesteidz, reģistrējot tikai 1640 .LT un 1556 .EE domēna vārdus.

TOP 5 ārvalstis, kuras uzrunā Latvijas patērētāju, reģistrējot mājaslapas nosaukumu .LV domēnā ir:

  1. Lietuva
  2. Vācija
  3. ASV
  4. Igaunija
  5. Apvienotā Karaliste

Jāsaka gan, ka Lietuvas uzņēmēji pēc būtības ir aktīvāki domēna vārdu reģistrētāji, savukārt Latvijas - viskūtrākie starp Baltijas valstīm. Eiropas augstākā līmeņa domēna vārdu padomes (CENTR) statistika liecina, ka Lietuvas uzņēmēji un iedzīvotāji kopā ir reģistrējuši vairāk nekā 325 000 domēna vārdu, Igauņu - ap 260 000, savukārt Latvijas - ap 179 000.

Latvijas nacionālais .LV domēns joprojām ir pieprasītākais Latvijā: 58% no Latvijā reģistrētajiem uzņēmumiem un iedzīvotājiem izvēlas veidot mājaslapu ar .LV, savukārt:

  • 19% reģistrē .com
  • 8% .eu
  • 2% .org un .ru
  • 1% .uk, .lt, .ee un citos.