Latvijas IP adrešu saraksta uzlabojumi

Latvijas IP adrešu saraksta uzlabojumi

Ņemot vērā saņemtos ierosinājumus, esam veikuši būtiskus uzlabojumus Latvijas IP adrešu saraksta kvalitātes nodršināšanā, padarot to precīzāku un kompaktāku.

Jau daudzus gadus uzturam Latvijas IP adrešu sarakstu ar autonomo sistēmu numuriem, tiem atbilstošiem IPv4 un IPv6 adrešu apgabaliem, ko lieto dažādas organizācijas Latvijā - interneta pakalpojumu sniedzēji, finanšu institūcijas, uzņēmumi u.c.

Šis saraksts pārsvarā tiek lietots filtru veidošanai ugunsmūros un maršrutētājos, lai atļautu piekļuvi Latvijas lietotājiem, bet to ierobežotu pārējiem. Lai arī Latvijas organizāciju tīkli ģeogrāfiski izplešas pāri Latvijas robežām, tomēr saraksta atjaunošanas un lietošanas aktualitāte saglabājas. Ik dienu varam novērot vairāku tūkstošu pieprasījumu saraksta nolasīšanai.

Līdz šim saraksts tika veidots tikai manuāli pēc IP adrešu īpašnieku rakstiska pieprasījuma. Taču tagad trīs avoti tiek sapludināti vienā - papildus manuālajam sarakstam tiek ņemti vērā arī RIPE NCC dati un maršrutētāja BGP (Border Gateway Protocol) tabula, kas satur Latvijas organizāciju tīklus.

Uzlabotā saraksta sadaļās:

  • #####DESCR. PART##### ir pieejams jau ierastais manuāli veidotais saraksts;
  • ####DYNAMIC DATA#### tiek attēloti iegūtie dati no RIPE NCC un maršrutētāja BGP tabulas;
  • ######ACCT. PART###### manuālie dati tiek sapludināti kopā ar jauniegūtajiem datiem, veidojot vienu kopīgu sarakstu ar “Latvijas tīkliem”.

Tādā pat formātā kā līdz šim Latvijas IPv6 un IPv4 adreses aplūkojamas un lietošanai skriptos atrodamas divās dažādās datnēs.

Latvijas IP adrešu saraksts tiek automātiksi atjaunots ik nakti plkst. 2:00.

Jautājumu un ierosinājumu gadījumā, lūdzam sazināties ar mums, rakstot e-pastu uz gix@nic.lv vai zvanot +371 67085858.