Konference TLDCON 2018 Latvijā

Konference TLDCON 2018 Latvijā

No 12. līdz 13. septembrim Jūrmalā, Baltic Beach Hotel & Spa viesnīcā noritēs 11. starptautiskā Centrālās un Austrumeiropas valsts koda domēnu reģistra uzturētājiem un reģistratūrām veltītā konference “TLDCON 2018”.

Šo konferenci jau kopš 2008. gada rīko .RU un .РФ domēnu reģistra uzturētājs “Coordination center for TLD RU/.РФ”, šogad tā tiek rīkota Latvijā.

Konferences mērķis ir pulcēt un raisīt diskusijas starp vadošajiem valsts koda domēnu reģistriem un reģistratūrām par domēnu industrijas un informācijas tehnoloģijas nozares aktualitātēm.

TLDCON 2018 konferences tēmas:

  • Domēna tirgus drošība - drošības sesijas laikā dalībnieki izskatīs visus nelegālā satura apkarošanas aspektus, noteiks reģistra uzturētāju un reģistratūru lomu šajā procesā, savukārt kiberdrošības un satura eksperti analizēs šo lomu iespējamo attīstību.
  • Valsts koda domēni (ccTLD – country code Top Level Domain) salīdzinājumā ar jaunajiem vispārējas nozīmes domēniem (new gTLD – new generic top-level domain) - vai domēnu tirgus ir kļuvis pārpildīts? Kā valsts koda domēni sadala tirgu ar jauniem vispārējas nozīmes domēniem? Vai un kā katram no domēniem ir izdevies atrast savu unikālo tirgus nišu?
  • Domēna vārdu sistēmas (DNS) jaunie tehnoloģiskie risinājumi - izmantot blokķēdes (blockchain) tehnoloģiju domēna vārdu sistēmā (DNS- Domain name system) ir drosmīga ideja. .RU reģistra eksperti paskaidros, kā izmantot šo tehnoloģiju un kādēļ ir nepieciešama DNS hierarhiskā lokalizācija.
  • Domēna vārdu otrreizējais tirgus

Konferences programma vēl tiek izstrādāta, un TLDCON 2018 programmas komiteja aicina nozares ekspertus, reģistra uzturētājus un reģistratūras, juristus, mārketinga un kiberdrošības ekspertus pieteikt savu prezentāciju šai programmai. Lūgums, nosūtīt savu pieteikumu TLDCON 2018 programmas komitejai rakstot uz meeting@cctld.ru.

Dalība konferencē ir bez maksas, iepriekšēja reģistrācija obligāta. Reģistrācija pieejamam šeit. Informācija par numuru rezervēšanu Baltic Beach Hotel and Spa viesnīcā pieejama šeit. Īpašas cenas ir spēkā līdz 2018. gada 11. augustam.