Kas notiks ar domēnu tirgu 2017. gadā?

Kas notiks ar domēnu tirgu 2017. gadā?

Francijas tīkla informācijas centrs AFNIC (Association Française pour le Nommage Internet en Coopération), kurš uztur Francijas domēnu .fr un vēl citu ar Franciju saistītu salu domēnus, ir publicējis savu pētījumu par domēna vārdu tirgus attīstību. Pētījumā iekļautas divas domēnu grupas – “vecie” domēni, jeb, kā viņi tos nosauca, „mantotie” domēni (.com, .net, .org, .biz, .info) un valstu kodu domēni (ccTLD).

Pētījuma ideja ir ļoti vienkārša. Tajā grafiski attēlots šajās domēnu grupās reģistrēto domēna vārdu skaits laikā. Otrā grafikā attēloja to domēna vārdu skaitu, no kuriem atsacījās šajos domēnos. Tendenci izmaiņām laikā aproksimēja ar taisni (tā ir standartiespēja grafikiem Excelī). Izrādījās, ka aug abas taisnes, bet tā, kas parāda jaunreģistrēto domēna vārdu skaitu, aug lēnāk nekā pamesto domēnu vārdu skaita taisne.

Pats interesantākais, ka abās domēnu grupās attiecīgās taisnes krustojas kaut kur 2017. gada vidū, kas nozīmē, ka pēc tam kopējais domēna vārdu skaits šajās grupās sāks samazināties. Protams, šis fakts runā tikai par vispārējo statistisko tendenci domēnu grupā. Katram atsevišķam domēnam samazināšanās pienāks agrāk vai vēlāk, un dažiem jau ir pienākusi. Citiem var arī nepienākt. Jāatgādina, ka runa ir vienīgi par vecajiem domēniem. Nedaudzi jaunie vispārējie domēni varētu cerēt uz labāku nākotni.