Jo mazāk burtu, jo labāk

Pats veiksmīgākais no jaunajiem vispārējiem augstākā līmeņa domēniem (TLD) joprojām ir .xyz. Nu jau viņš ir pārsniedzis 1,6 miljonu reģistrāciju robežu. Par šo sasniegumu jāpateicas pārdomātai un agresīvai mārketinga stratēģijai.

Tāpat kā citi jaunie TLD arī .xyz vislabāk iztirgoja domēnu vārdus, kuri sastāv no 1, 2 vai 3 zīmēm, turklāt bieži prasīja par tiem augstāku maksu. Šādu domēna vārdu pieprasījums pašlaik ir ļoti augsts Ķīnā. Šajā tirgū tiek rīkotas izsoles šādiem vārdiem un izdodas pārdot gandrīz visus piedāvātos vārdus cenā līdz 10 000 dolāriem.

Tagad .xyz ir publicējis pārskatu par tirgus rezultātiem no šī skatu punkta. Tā, no visiem trīs zīmju (burti un cipari) vārdiem palikuši nepārdoti tikai 23.0%. No četrzīmju vārdiem pieejami 86%, bet no četrburtu vārdiem puse – 53%, t.i., jaukt burtus ar cipariem ķīnieši grib nelabprāt . Tikai 21% no četrciparu domēnu vārdiem ir palicis nereģistrēts, bet no piecciparu vārdiem vēl ir dabūjami 86%. Tiesa gan, daudzi no šiem reģistrētajiem domēna vārdiem tika nopirkti ar mērķi tos pārdot tālāk. Tāpēc tos varēs nopirkt arī vēlāk, bet krietni dārgāk.