Jaunais holdings Alphabet un domēni

Jaunais holdings Alphabet un domēni

Kā zināms, nesen Google īpašnieki izveidoja jaunu holdingkompāniju Alphabet Inc., kas radīja samērā lielu sensāciju IT vidē. Acīmredzot šī holdinga veidošanas ideja ir nesena, jo, lai gan Google 2013.gadā iesniedza 101 pieteikumu jaunu vispārējo augstākā līmeņa domēnu (TLD) izveidei, starp tiem nebija pieteikuma par .alphabet. Bija gan pieteikums no American Broadcasting Companies, Inc. par jaunu domēnu .abc, par kuru līgums ar ICANN noslēgts tikai šī gada jūlija beigās.

Protams, jaunajam holdingam bija arī nepieciešams jauns domēna vārds, kur izvietot savu mājas lapu. Diezgan negaidīti kompānija izvēlējās sev apakšdomēnu nevis vispazīstamākajā TLD .com, bet gan jaunajā .xyz, un tās pamatinformācija būs atrodama vietnē abc.xyz. Šajā vietnē jau ir izpilddirektora Larija Peidža emocionāls paziņojums par jaunās kompānijas izveidošanu. Jāatzīst, ka šāds domēna vārds ir iznācis elegants un ļoti labi atbilst kompānijas nosaukumam Alphabet. Tas bija kā medus maize .xyz reģistra turētājam kompānijai XYZ.com, LLC, jo šāda izvēle zināmā mērā atbalsta XYZ.com virzīto ideju, ka .com ir novecojis un nemoderns. Cita .xyz reģistratūra CentralNic fiksēja savu akciju cenas kāpumu par 50%, ko arī saista ar šo izvēli.

Google nopirka abc.xyz no kompānijas MarkMonitor, kura bija to reģistrējusi vēl 2014.gadā, bet alphabet.xyz reģistrēja pati. Pašlaik Alphabet intensīvi reģistrē apakšdomēnus abc un alphabet visos jaunajos domēnos, kur vien var. Tas jau ir izdarīts domēnos .berlin, .horse, .global u.c. Tāda reģistrācija neiznāca domēnā .wtf – adrese abc.wtf parāda meklētāju Bing. Bet domēns alphabet.com jau sen pieder kompānijai BMW, kas netaisās to pārdot, un Google nemaz nav lūdzis to darīt.

Jaunā holdinga rašanās izsauca lielu ažiotāžu arī domēna vārdu skvoteru-tupētāju vidū. Tie metās reģistrēt dažādus domēna vārdus, saistītus ar vārdu alphabet, piemēram, alphabetandroid.com, alphabetmobile.com, alphabetmaniac.com, alphabetismo.com, alphabetincgoogle.com, vai pat tādus – letmealphabetthatforyou.com, alphabetsearchengineoptimization.com, alphabetreputationmanagement.com. Pavisam domēnā b jau ir reģistrēti ap 300 šāda veida domēnvārdu.