ICANN vebinārs - DNSSEC 101

ICANN vebinārs - DNSSEC 101

NIC sadarbībā ar ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) rīko vairākus vebinārus, kuri paredzēti interneta kopienai Centrāleiropā un Baltijā. Šajā, jau otrajā apmācību ciklā ir iekļauti vebināri par domēna vārdu sistēmas (DNS) drošības paplašinājumu DNSSEC, DNS risinātāju (resolver) izmantošanu Eiropas Savienībā, Alternatīvo nosaukumu sistēmu (Alternative Name Systems) izaicinājumiem un ICANN interneta mērījumu rezultātiem – ITHI, DAAR, DNSTICR.

OTRAIS ŠĪ CIKLA VEBINĀRS “DNSSEC 101”

Datums: 2022. gada 27. oktobris (ceturtdiena)
Laiks: 12:00 līdz 13:00 (UTC) jeb 15:00 – 16:00 (pēc Latvijas laika)
Valoda: Angļu
Platforma: Zoom

Šajā kursā Jūs uzzināsiet, cik svarīgi DNS uzturētājiem ir izprast DNS drošības paplašinājumus (DNSSEC), lai aizsargātu DNS datus, kā arī detalizētāk tiks apspriesta DNS datu parakstīšana un apstiprināšana.

Reģistrācija: https://icann.zoom.us/webinar/register/WN_OwV38j5WTXiIq1ViV8Uuhw
Plašāka info: https://features.icann.org/event/icann-organization/icann-training-series-central-europe-baltics-dnssec-101

TURPMĀKIE ICANN APMĀCĪBU CIKLA VEBINĀRI TIEK PLĀNOTI:

  • 24. novembris: Challenges with Alternative Name Systems
  • 15. decembris: Interesting ICANN Internet measurement results – ITHI, DAAR, DNSTICR

Pateicamies visiem par dalību iepriekšējā cikla vebināros:

  • “DNS 101”, kurā tika izklāstīts, kā darbojas DNS un kā dažādi tā komponenti mijiedarbojas savā starpā. Semināra video ieraksts pieejams šeit;
  • “ICANN’S TECHNICAL MISSION”, kurā varējāt iepazīties ar interneta unikālo identifikatoru sistēmas tehnisko aspektu koordinēšanu. Semināra video ieraksts pieejams šeit.
  • “HISTORY OF THE ROOT SERVER SYSTEM”, kurā tika izklāstīts, kā attīstījās saknes serveru sistēma no tikai viena servera DNS pirmsākumos (1983. gadā) līdz pat šodienas 13 saknes serveriem. Semināra video ieraksts pieejams šeit.
  • “DNS ECOSYSTEM SECURITY”, kurā tika sniegts pārskats par DNS vispārējās ekosistēmas drošību un apskatīti dažādi DNS uzbrukuma veidi un to draudu mazināšanas iespējas.
  • “RESOLVER USAGE IN THE EU”, kurā detalizētāk tika apskatīts 2022.gada janvārī ICANN OCTO veiktais pētījumu par to, kādus DNS risinātājus (interneta pakalpojuma sniedzēju vai publiskos) izvēlas lietot interneta patērētāji Eiropā.