ICANN vebināri par un ap DNS

ICANN vebināri par un ap DNS

NIC sadarbībā ar ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) rīko vairākus vebinārus, kuri paredzēti interneta kopienai Centrāleiropā un Baltijā. Šajā, jau otrajā apmācību ciklā ir iekļauti vebināri par domēna vārdu sistēmas (DNS) drošības paplašinājumu DNSSEC, DNS risinātāju (resolver) izmantošanu Eiropas Savienībā, Alternatīvo nosaukumu sistēmu (Alternative Name Systems) izaicinājumiem un ICANN interneta mērījumu rezultātiem – ITHI, DAAR, DNSTICR.

Pirmais šī cikla vebinārs “Resolver usage in the EU”

Datums: 2022. gada 29. septembris (ceturtdiena)
Laiks: 12:00 līdz 12:30 (UTC) jeb 15:00 – 15:30 (pēc Latvijas laika)
Valoda: Angļu
Platforma: Zoom

DNS rezolūciju parasti veic vai nu interneta pakalpojumu sniedzēja (ISP) risinātāji (resolver), vai publiskie risinātāji. ICANN galvenā tehniskā speciālista birojs (OCTO) 2022. gada janvārī novēroja, ka 95% patērētāju, kurus apkalpo lielākie Eiropas Savienības (ES) interneta pakalpojumu sniedzēji, izmanto šo interneta pakalpojumu sniedzēju nodrošinātos DNS risinātājus. Tikai ap 4% patērētāju, izmanto tādus publiskos risinātājus kā Google Public DNS (3%), CloudFlare (0,6%) un Cisco OpenDNS (0,4%). Šajā vebinārā ICANN galvenais tehnologs Alain Durand stāstīs plašāk par šiem ICANN atklājumiem.

Vebināra pamatā ir ICANN OCTO pētījums, kas publicēts 2022. gada martā - https://www.icann.org/en/system/files/files/octo-032-01mar22-en.pdf

Reģistrācija: https://icann.zoom.us/webinar/register/WN_OeGGXrUDSZuKNzHYM3F_sg
Plašāka info: https://features.icann.org/event/icann-organization/icann-training-series-central-european-and-baltic-region-dns-resolvers-used

TURPMĀKIE ICANN APMĀCĪBU CIKLA VEBINĀRI TIEK PLĀNOTI:

  • 27. oktobris: DNSSEC 101
  • 24. novembris: Challenges with Alternative Name Systems
  • 15. decembris: Interesting ICANN Internet measurement results – ITHI, DAAR, DNSTICR

Pateicamies visiem par dalību iepriekšējā cikla vebināros:

  • “DNS 101”, kurā tika izklāstīts, kā darbojas DNS un kā dažādi tā komponenti mijiedarbojas savā starpā. Semināra video ieraksts pieejams šeit;
  • “ICANN’S TECHNICAL MISSION”, kurā varējāt iepazīties ar interneta unikālo identifikatoru sistēmas tehnisko aspektu koordinēšanu. Semināra video ieraksts pieejams šeit.
  • “HISTORY OF THE ROOT SERVER SYSTEM”, kurā tika izklāstīts, kā attīstījās saknes serveru sistēma no tikai viena servera DNS pirmsākumos (1983. gadā) līdz pat šodienas 13 saknes serveriem. Semināra video ieraksts pieejams šeit.
  • “DNS ECOSYSTEM SECURITY”, kurā tika sniegts pārskats par DNS vispārējās ekosistēmas drošību un apskatīti dažādi DNS uzbrukuma veidi un to draudu mazināšanas iespējas.