Google izskaidro, kā jaunie domēni ietekmēs meklējumu rezultātus

Google izskaidro, kā jaunie domēni ietekmēs meklējumu rezultātus

21.jūlijā Google Inc. savā webmāsteru centrālajā blogā ir nopublicējusi jaunu skaidrojumu par meklēšanas praksi un meklēšanas rezultātu parādīšanu tagad, kad tiek plaši ieviesti jauni vispārējie augstākā līmeņa domēni (gTLD). Kopumā ņemot, jāatzīst, ka nekādas būtiskas izmaiņas šajā praksē nav notikušas.

Meklētājs uztver jaunos gTLD tāpat kā vecos (.com, .net u.c.), t.i., nav nozīmes, vai atslēgas vārdi ir atrasti vietņu saturā ar adresēm, kuras izmanto vecos vai jaunos gTLD. Tāpat nav svarīgi, kādā alfabētā jaunie domēni ir uzrakstīti. To saturs tiks pārmeklēts jebkurā gadījumā.

Kā zināms, Google meklētājs vispirms parāda tās atbilstošās vietnes, kuru domēna vārds satur lietotāja valsts kodu (ccTLD), t.i., lietotājam no Latvijas vispārējā gadījumā vispirms tiks parādītas vietnes no domēna .lv. Šādi netiek traktēti jaunie ģeogrāfiskie gTLD, piemēram, lietotājam no Berlīnes vietnes no .berlin netiks parādītas vispirms.

Jāatzīst, ka Google papildu apsvērumu dēļ dažreiz saviem principiem neseko pārāk stingri. Ja meklētājā ieraksta ‘Grexit’, tad, saskaņā ar vienu no principiem, pirmajai būtu jāparādās tai vietnei, kuras adresē ietilpst šī simbolu virkne. Faktiski pirmā tiek parādīta BBC vietne, bet vietne grexit.com parādās tikai pirmajā desmitniekā, vai vispār neparādās, ja prasa pēdējā gada laikā izvietotos materiālus (vietne pieder programmatūras firmai Grexit, kura to reģistrēja vēl 2011.gadā, bez jelkāda sakara ar Grieķijas problēmām). Pēc tam vajadzētu parādīt Latvijas vietnes, kuras izmanto šo vārdu, bet tās netiek pat pirmajā simtā. Jāsecina, ka Google algoritms vadās arī pēc citiem apsvērumiem.