Fiziska persona piereģistrē google.com

Fiziska persona piereģistrē google.com

Pēdējās dienās Internetu pāršalca neliela sensācija. 29. septembra naktī kādreizējais Google darbinieks Senmejs Veds (Sanmay Ved) gribēja paskatīties, kā iet bijušajai darba vietai ar domēnu reģistrāciju. Viņš pieslēdzās Google domēnu vārdu reģistratūrai (Google Domains) domains.google.com un meklēšanas lodziņā uzdeva sameklēt ziņas par domēna vārdu google.com. Šī reģistratūra, kaut arī reģistrē domēna vārdus, tomēr, ja slēdzas klāt no Latvijas, uzreiz paziņo, ka šādu pakalpojumu nepiedāvā.

S.Veds bija pārsteigts, kad izlasīja paziņojumu, ka domēns google.com ir brīvs, un to jebkurš var piereģistrēt. Nezaudējot ne mirkli, viņš to arī izdarīja, samaksāja 12 dolārus un saņēma automātisku apstiprinājumu, ka reģistrācija ir notikusi. Rezultātā pilnīgi negaidīti S.Veds kļuva par šī domēna vārda turētāju.

Prieki gan nebija ilgi. Ļoti ātri Google attapās, atcēla šo reģistrāciju un atmaksāja visus 12 dolārus. To varēja izdarīt tāpēc, ka reģistratūra bija viņu pašu īpašumā. Ja tas būtu izdarīts citā reģistratūrā, tad reģistrāciju atcelt nebūtu nemaz tik vienkārši.

Google kompānija vēl cenšas noskaidrot, kāpēc tāds brīnums varēja notikt, bet maz ticama ir pirmā hipotēze, kas ienāk prātā, proti, nebija savlaicīgi samaksāts par šī domēna vārda uzturēšanu un tāpēc .com domēna reģistra turētājs to būtu izlaidis brīvā tirgū. Parasti nemaksātājus brīdina vairākas reizes, un, ja brīdinājumi nelīdz, daudzos augstākā līmeņa domēnos domēna vārdu nobloķē vēl uz vairākām dienām. Piemēram, .lv tās ir papildus 30 dienas, kuru laikā iepriekšējais lietotājs var atjaunot savas lietošanas tiesības.

Pats S.Veds saka, ka veselu minūti bijis google.com laimīgais lietotājs.