Eiropas kiberdrošības mēnesis

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par kiberdrošības jautājumiem, oktobris jau ceturto gadu ir pasludināts par Eiropas kiberdrošības mēnesi. Šo iniciatīvu uzsāka Eiropas Tīklu un informācijas drošības aģentūra (ENISA) sadarbībā ar Eiropas Komisiju ar mērķi pievērst iedzīvotāju uzmanību drošai informācijas tehnoloģiju lietošanai un datu apstrādei.

Šī mēneša ietvaros NIC vēlas pievērst īpašu uzmanību domēna vārdu sistēmas drošības paplašinājumam DNSSEC (Domain Name System SECurity extension), kas liedz kādai trešais personai viltot DNS sniegtās atbildes tādā veidā nodrošinot DNS datu autentifikāciju. Vienkāršiem vārdiem sakot, DNSSEC ir kā garantija, ka lietotājam tiek attēlota tikai tā mājaslapa, kuru viņš ir pieprasījis.

Kas ir DNSSEC, kādēļ tas ir nepieciešams un kā domēna vārda īpašniekiem un vietnes apmeklētājiem nodrošināties pret tā sauktajām cache ievainojamībām, lasiet www.pardomenu.lv.

Piedāvājam noskatīties mūsu kolēģu no .ee veidotu izglītojošu video “Kas ir DNSSEC?”:


Latvijā kiberdrošības mēneša ietvaros notiks dažādas aktivitātes:

  • 6. oktobrī Latviešu biedrības namā norisināsies starptautiskā IT drošības konference “Kiberšahs 2016”. Vairāk informācijas šeit.
  • 19. oktobrī notiks Datorologa akcija, kuras laikā ikviens varēs atnest savu datoru vai mobilo ierīci pie “datorologa”, kurš bez maksas pārbaudīs datora “veselību” un veiks “ārstēšanu”. Vairāk informācijas šeit.
  • Mēneša noslēgumā, 27. oktobrī notiks arī DSS organizētā konference “DSS ITSEC 2016”. Vairāk par pasākumu šeit.

Informācija par Kiberdrošības mēneša aktivitātēm Latvijā un citur Eiropā ir pieejama Eiropas Kiberdrošības mēneša tīmekļa vietnē https://cybersecuritymonth.eu/