Domēnu skaits pasaulē arvien pieaug

Domēnu skaits pasaulē arvien pieaug

Eiropas nacionālo augstākā līmeņa domēnu reģistru padome (CENTR) ir publiskojusi pārskatu par domēnu vārdu reģistrāciju šī gada 3. ceturksnī. Kopumā šobrīd notiek reģistrācija vairāk nekā tūkstots augstākā līmeņa domēnos (TLD), un kopējais domēnu vārdu skaits strauji tuvojas 300 miljonu robežai. Kvartāla pieaugums visu veidu domēna vārdu skaitā ir ap 1,6%. Jauno TLD domēna vārdu skaits aug straujāk: tas ir pieaudzis par apmēram 3%, ko var viegli saprast, jo sākuma skaits ir salīdzinoši neliels, tikai ap 7,7 miljoniem, un nodrošināt labu procentuālo pieaugumu ir vieglāk.

No valsts kodu augstākā līmeņa domēniem visstraujāk aug Ķīnas domēns .cn – pieaugums 4,2%. Šis domēns tagad ir trešajā vietā ar 12,5 miljoniem reģistrāciju, atpaliekot no Vācijas .de ar 16,0 miljoniem reģistrāciju. Šādi turpinot, Ķīnas domēnam dažu gadu laikā ir visas iespējas panākt un apsteigt Tokelau domēnu .tk, kurš nu jau kādu laiku ieņem pirmo vietu (pašlaik 28,6 miljoni reģistrāciju), jo piedāvā reģistrēties bez maksas.

Manāmi sliktāku pieaugumu rāda nākamo vietu ieguvējas Brazīlija (1,68%), Polija (1,67%) un Krievija (1,08%), pat ja salīdzina ar veiksmīgāko veco vispārējo TLD .com, kura pieaugums ir 1,3%. No jaunajiem TLD vislabāk ir veicies domēnam **.top **(pieaugums 225%) un domēnam .click (pieaugums 99%), bet šeit arī ir jāņem vērā salīdzinoši zemais sākuma skaits.