Domēnu kari ASV prezidenta vēlēšanās

Varbūt katram jaundzimušajam nav vajadzīgs savs domēna vārds, bet katram politiķim gan ir jābūt skaidrībā par to, kas notiek domēna vārdu pasaulē. Bijušais ASV prezidenta kandidāts Džebs Bušs šo patiesību ignorēja. Rezultātā domēna vārdu JebBush.com reģistrēja kāds cits, kurš tur izveidoja vietni, kas pāradresēja uz materiāliem par citu republikāņu kandidātu – Donaldu Trampu, nevis uz oficiālo Džeba vietni Jeb2016.com (ir tādi, kas apgalvo, ka viņš izvairoties pieminēt savu uzvārdu). Tagad, kad Džebs jau ir izstājies no konkurences, šīs vietnes vairs neko neziņo.

Papildus arī vietni JebBushforPresident.com ir reģistrējis kāds geju pāris un tur vēl arvien informē par sevi, vien garāmejot pieminot iespējamo kandidātu kā viendzimuma laulību pretinieku. Arī vietnē JebBushforPresident.net esot bijis sauklis Jeb Bush for President ar lielu sarkanu NOT! pāri šim sauklim. Tagad gan tur šāda saukļa nav, bet nav arī pozitīvas informācijas par Džebu.

Citiem kandidātiem arī ir problēmas domēna vārdu jomā. Tā domēna vārdus ElectHillary.com un pat ReelectHillary.com ir reģistrējusi pensionēta fabrikas strādniece Dženeta Lasela (Janet LaCelle) jau pirms kādiem desmit gadiem, samaksājot 15 USD. Tagad viņa mēģina tos pārdot, prasot par pirmo ap 300 000 dolāru. Redzēs, redzēs, kurš pirmais to nopirks – Hillarija Klintone vai kāds no viņas konkurentiem. Vēl D.Lasela nožēlojot, ka aizmirsusi savlaicīgi samaksāt par PresidentHillaryClinton.com un tagad šī domēna vārda pārdevējs ir cits. Pastāv arī domēns hillaryclinton2016.com, kurš pēc zinātāju domām tikai tēlojot, ka ir par H.Klintoni, bet patiesībā parādot arī informāciju, ko viņa varbūt vēlētos noklusēt.