Domēnam .org jubileja

Domēnam .org jubileja

1985.gada 10.jūlijā vispārējā augstākā līmeņa domēnā (TLD) .org tika reģistrēts pirmais domēna vārds mitre.org. Tātad šogad domēns svin 30 gadu jubileju. Domēna reģistra uzturētājs Public Interest Registry, kurš tika izveidots 2003. gadā speciāli šī domēna uzturēšanai, saņēma daudz apsveikumu.

Sākumā šis TLD bija domāts kā domēns visiem tiem, kuriem bija grūti iekļauties pirmajos tajā pašā laikā izveidotajos domēnos - .edu, .com, .gov, .mil, .net. Pašlaik šajā TLD reģistrējas nevalstiskas organizācijas, kā arī to iecienījuši arī citi nekomerciāli projekti. Piemēram, katrs, kurš pieslēdzas Vikipēdijai – www.wikipedia.org, izmanto domēnu .org.

Pašlaik ar 14,8 miljoniem reģistrāciju .org ir trešais lielākais TLD. Tiesa, jauno vispārējo TLD ekspansija ir ietekmējusi arī .org reģistrāciju pieaugumu – tas ir samazinājies un ir dienas, kad pieauguma nav vispār, jo no domēna vārdiem atsakās vairāk nekā piereģistrējas no jauna. Protams, pat 1000 domēna vārdu zudums dienā nav kritisks, ja domēnā ir reģistrēti 14,5 miljoni vārdu, tomēr tendence ir nepārprotama.