DNS drošības paraugprakse - KINDNS

DNS drošības paraugprakse - KINDNS

NIC sadarbībā ar ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) rīko jau trešo apmācības ciklu ar vebināriem par un ap DNS un tā drošību, kuri paredzēti interneta kopienai Centrāleiropā un Baltijā. Atskats uz pagājušā gada vebināriem pieejams - https://www.nic.lv/lv/vebinari-par-dns-darbibu-rezoluciju-un-drosibu

TREŠAIS ŠĪ CIKLA VEBINĀRS “DNS Security Best Practices: An Overview of Being KIND”

Datums: 2023. gada 27. aprīlis (ceturtdiena)
Laiks: 12:00 līdz 12:30 (UTC) jeb 14:00 – 14:30 (pēc Latvijas laika)
Valoda: Angļu
Lektori: David Huberman, ICANN Technical Engagement Manager
Platforma: Zoom

KINDNS (Knowledge-Sharing andInstantiating Norms for DNS and Naming Security) ir jauna ICANN iniciatīva. Tā strādājot ar DNS tehnisko kopienu, ir noteikusi un dokumentējusi paraugprakses kopumu, ko var ieviest un praktizēt gan mazi, gan lieli DNS operatori.

Šajā 30 minūšu vebinārā ar interaktīvu jautājumu un atbildžu palīdzību, tiks apspriesti dažādi veidi kā kopīgiem spēkiem varam nodrošināt spēcīgu un drošu DNS ekosistēmu.

Reģistrācija: https://icann.zoom.us/webinar/register/WN_Ur-e8k18SPSuuc0nsU5Sqw
Plašāka info: https://features.icann.org/event/icann-organization/icann-training-series-central-european-baltic-region-dns-security-best

PATEICAMIES VISIEM PAR DALĪBU IEPRIEKŠĒJOS ŠĀ CIKLA VEBINĀROS:

  • 23. marts: “ICANN-OCTO USE AND UNDERSTANDING OF REPUTATION BLOCKLIST DATA” - Šajā vebinārā tika apskatīti atšķirīgie veidi, kā ICANN OCTO izprot un izmanto dažādu Reputācijas bloķēšanas sarakstu (RBL) datus un to kombinācijas un kāpēc tas ir svarīgi. Vebināra video ieraksts pieejams šeit.
  • 23. februāris: “MEET AN INTERNET KEY HOLDER!” - Šajā vebinārā bija iespēja aprunāties ar vienu no cilvēkiem, kurš tur “atslēgu uz internetu”, uzzināt kas ir šīs interneta atslēgas un kāds ir to mērķis, kāds ir šo atslēgu turētāju pienākumus, kā arī iepazīsities ar atslēgu parakstīšanas ceremonijas norisi. Vebināra video ieraksts pieejams, izmantojot paroli a7#=X6eYuX šeit.