CENTR darba grupas sanāksmes

No 2. līdz 3. februārim .LV reģistrs tika pārstāvēts Eiropas nacionālo augstākā līmeņa domēnu reģistru padomes (CENTR) mārketinga un juridiskās darba grupas sanāksmēs.

Mārketinga darba grupas sanāksme (Lēvenē, Beļģijā)

NIC pārstāves Dana Ludviga un Kristiāna Mūze-Feldberga ar citu Eiropas valstu reģistriem diskutēja par domēnu industrijas tirgus analīzes aspektiem un sadarbības iespējām starp reģistra turētāju un reģistratūru.

Darba grupas ietvaros Eiropas reģistri tika iepazīstināti ar .LV aktualitātēm: izmaiņām likumdošanā, kas paredz VID tiesības atslēgt domēna vārdus, vai uzlikt tā lietošanas tiesību nodošanas liegumu, izmaiņām .lv domēna vārdu cenu politikā, attiecībā uz reģistratūrām, kā arī par bez budžeta mārketingu.

Ar sanāksmes programmu varat sīkāk iepazīties šeit.

Juridiskās darba grupas sanāksme (Ļubļanā, Slovēnijā)

NIC pārstāves Katrīna Sataki un Māra Zvidriņa kopā ar citu Eiropas valstu reģistriem diskutēja par tīmekļa vietņu bloķēšanu, fizisko personu datu aizsardzības jaunajām prasībām, kā arī par e-privātuma regulējumu.

Eiropas reģistru pārstāvji tika informēti par grozījumiem Latvijas normatīvajos aktos, ar kuriem Valsts ieņēmumu dienestam piešķirtas tiesības uzlikt ierobežojumus domēna vārdu lietošanas tiesību nodošanai un pieprasīt domēna vārdu atslēgšanu.

Detalizēta informācija par sanāksmes programmu apskatāma šeit.