CENTR administratīvās darba grupas sanāksme

No 8.-9.februārim Varšavā norisinājās Eiropas nacionālo augstākā līmeņa domēnu reģistru padomes (CENTR) administratīvās grupas 40.tikšanās, kur piedalījās pārstāvji no 22 Eiropas valstu reģistriem, tajā skaitā .lv, kuru pārstāvēja DNS administrators Kristians Meliņš.

Dalībnieki dalījās ar jaunumiem savā reģistrā, piemēram, .lv iepazīstināja ar grozījumiem Latvijas normatīvajos aktos, ar kuriem Valsts ieņēmumu dienestam piešķirtas tiesības uzlikt ierobežojumus domēna vārdu lietošanas tiesību nodošanai un pieprasīt domēna vārdu atslēgšanu. Savukārt, .at (Austrija) ir uzsākuši jaunu projektu “Partner Finder”, kas palīdz klientiem atrast sev labāko reģistratūru un uzturēšanas pakalpojumu sniedzēju; SWITCH, .ch/.li (Šveice un Lihtenšteina) jaunā līguma ietvaros ar valsti ir pazeminājuši domēna vārda cenu, kā arī ir atcelti virkne ierobežojumu, lai kļūtu par .ch/.li reģistratūru; CZ.NIC (Čehija) stāstīja par reģistratūru sertifikāciju, labākos rezultātus sasniegušās reģistratūras iegūst noteiktu zvaigžņu skaitu un augstāku vietu .cz reģistra reģistratūru sarakstā, kā arī iespēju izmantot atbilstošu logotipu sevis reklamēšanai. Tāpat tika izdiskutēti grupas nākotnes attīstības plāni.

Sanāksmes laikā notika arī grupas vadītāja un vietnieka vēlēšanas. Vienbalsīgi tika atkārtoti ievēlēti esošie - vadītājs Saša Kempfs (Sascha Kaempf, .de) un Stefans Kovačs (Stefan Kovač, .rs).

Detalizēta informācija par sanāksmes programmu apskatāma šeit.