Bankām nu ir savs domēns

Bankām nu ir savs domēns

24.jūlijā tika izsludināta brīva reģistrācija jaunajā vispārējā augstākā līmeņa domēnā (gTLD) .bank. Brīva reģistrācija šajā domēnā ir ļoti nosacīta, jo šeit var reģistrēties tikai bankas vai līdzīgas finanšu iestādes.

Šo domēnu uztur fTLD Registry Services, LLC, ko 2011. gadā izveidoja banku asociācijas, apdrošinātāju un citu finansiālo pakalpojumu sniedzēju organizācijas no visas pasaules tieši savu domēnu uzturēšanai. Vēl fTLD Registry Services uzturēs arī gTLD .insurance, bet tas ir jāgaida gada beigās.

Tā kā domēnā .bank varēs reģistrēties tikai pārbaudīti klienti un tajā tiks pievērsta pastiprināta uzmanība drošības jautājumiem, ir cerības, ka tas palīdzēs samazināt banku klientu datu pikšķerēšanas incidentu skaitu, jo būs grūtāk izveidot banku viltus mājas lapas ar viltus pieslēgumiem.

Jau 2200 finanšu iestādes ir novērtējušas šo iespēju un ir pieteikušas 5500 domēna vārdus. Pašlaik norit šo iestāžu pārbaude. Dažas bankas ir paspējušas izvietot savas vietnes .bank apakšdomēnos, piemēram, www.citynationalbank.bank vai nationwide.bank. Jādomā, ka arī Latvijas bankas drīz izmantos šo jauno iespēju, tāpēc šī domēna izveidošana nedaudz skars arī Latvijas iedzīvotājus. Varbūt, ka dažas finanšu institūcijas dos priekšroku gaidāmajam gTLD .banque, kas ir franču baņķieru atbilde amerikāņiem.