3 veidi kā domēna vārds var kalpot Jums jau šodien!

3 veidi kā domēna vārds var kalpot Jums jau šodien!

Domēna vārds ir iegūts, ko darīt tālāk? Kamēr mājaslapa ir izstrādes procesā, lūk 3 citi veidi, kā likt savam domēna vārdam strādāt Jūsu labā jau šodien.

 Pastāv mīts, ka domēna vārdu var izmantot tikai pēc maksājuma veikšanas. Nē, nav nepieciešams gaidīt! Domēna vārdu varat sākt izmantot tiklīdz esat saņēmuši e-pastu no NIC (dns@nic.lv), ka Jūsu pieteikums par tā reģistrāciju ir apstiprināts.

1. Veidojiet e-pasta adreses

Iespējams, Jums jau ir sava e-pasta adrese, kuru izmantojat ikdienas saziņai ar draugiem. Taču, vai šī pati adrese der biznesa komunikācijai? Lai iegūtu profesionālu, uzticamu un biznesa etiķetei atbilstošu tēlu, ir nepieciešams personalizēt arī savu e-pasta adresi. Tajā vietā, lai reklamētu YAHOO vai GOOGLE un apmierinātos ar kaut cik derīgu lietotājvārdu, komunicējot ar klientiem un partneriem, popularizējiet paši sava uzņēmuma zīmolu.

Pajautājiet sev, kura no šīm e-pasta adresēm vieš Jums lielāku uzticību un rada nopietnu un profesionālu tēlu: kiska@yahoo.com, kate_86@gmail.com vai info@manavietne.lv?

Kā tas darāms?

 1. Lai izveidotu biznesa etiķetei atbilstošu e-pasta adresi, izmantojot savu .lv domēna vārdu, piemēram, vards.uzvards@manavietne.lv, ir nepieciešams e-pasta uzturēšanas (hostinga) pakalpojumu sniedzējs - uzņēmums, kas izveidos un uzturēs Jūsu pieprasītās e-pasta adreses. Jums atliek tikai iestatīt tās pasta programmā (piemēram, Outlook vai Firefox), savā viedtālrunī vai izmantot izvēlētā pakalpojuma sniedzēja nodrošinātu webmail.

 2. Savukārt, ja esat iecienījuši un pieraduši pie G-MAIL saskarnes (interfeisa) un vēlaties tikai personalizēt e-pasta adresi ar savu domēna vārdu, arī tas ir izdarāms. Jums nepieciešams nosūtīt uz NIC kontakta e-pastu dns@nic.lv pieprasījumu nomainīt savam .lv domēna vārdam pasta serverus (MX) uz G-MAIL norādītajiem:

  MX 1 ASPMX.L.GOOGLE.COM
  MX 5 ALT1.ASPMX.L.GOOGLE.COM
  MX 5 ALT2.ASPMX.L.GOOGLE.COM
  MX 10 ALT3.ASPMX.L.GOOGLE.COM
  MX 10 ALT4.ASPMX.L.GOOGLE.COM
  

Tālāk jāseko atbilstoši Google Support - https://support.google.com pieejamai instrukcijai.

Nereti domēna vārda lietotāji izveido tīmekļa vietni, bet par e-pasta adresēm piemirst. Taču lielākā daļa mājaslapas uzturētāju, e-pasta adrešu atbalstu piedāvā bez papildu maksas. Tādēļ aicinām ieturēt digitālo etiķeti un izmantot savu domēna vārdu arī e-pasta adresēs.


2. Piesaisties domēna vārdu uzņēmuma sociālo tīklu kontam

Lielai daļai uzņēmumu jau ir izveidots savs biznesa konts Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest vai citos sociālajos tīklos. Iespējams, pat ir savs YouTube vai Podcast kanāls. Taču, vai esat apsvēruši sava domēna vārda pārsūtīšanu vai pāradresēšanu (forwarding) uz Jūsu sociālo tīklu kontiem?

Vairojiet savas topošās mājaslapas adreses SEO(Search Engine Optimisation) reputāciju un atpazīstamību, pārsūtot tā apmeklētājus uz Jūsu sociālo tīklu kontu. Tādā veidā uzskatāmi parādot, ka Jūsu uzņēmums ir šeit uz palikšanu un sasniedzams visos kanālos.

Kā tas darāms?

Domēna vārda pārsūtīšanai ir nepieciešams uzturēšanas (hostinga) pakalpojumu sniedzējs, kurš savos serveros veic domēna vārda pāradresāciju uz Jūsu norādīto sociālā tīkla kontu.

 Nereti, steigā vadot mājaslapas nosaukumu, mēs piemirstam ievadīt WWW, tādēļ esat tālredzīgi un pieprasiet savam uzturēšanas pakalpojumu sniedzējam pāradresēt ne tikai www.manavietne.lv, bet arī manavietne.lv (bez www) uz Jūsu vēlamo sociālo tīklu kontu.

Savukārt, ja šādi sociālo tīklu konti Jums ir vairāki, varat izmantot iespēju veidot apakšdomēnus (šis pakalpojums ir bezmaksas), piemēram, video.manavietne.lv, kura apmeklētāji tiek pārsūtīti uz uzņēmuma YouTube kanālu.


3. Sargājiet savu zīmolu digitālajā vidē

Pat ja Jūsu uzņēmumam, ņemot vērā tā darbības specifiku, tīmekļa vietne primāri nav nepieciešama vai tuvākā laikā neplānojat to veidot, reģistrēts domēna vārds jau strādā Jūsu labā, aizsargājot Jūsu zīmolu digitālajā vidē.

Ko tas īsti nozīmē?

 • Viens no biežāk sastopamiem kibernoziegumu veidiem ir pikšķerēšana (Phishing) un BEC (Business e-mail compromise). Ļaundari piereģistrē domēna vārdu, kurš līdzinās vai ir identisks uzņēmuma nosaukumam, un uzņēmuma vārdā tā klientiem un sadarbības partneriem izsūta krāpnieciska rakstura e-pastus ar mērķi izkrāpt naudu, datus vai bojāt uzņēmuma reputāciju kopumā.

 • Jo atpazīstamāks ir uzņēmuma zīmols, jo vērtīgāka kļūst tā digitālā identitāte. Šo faktoru bieži izmanto cyberskvoteri - lietotāji, kas reģistrē domēna vārdu ar mērķi to tālāk pārdot par daudz dārgāku cenu. Domēna vārdu otrreizējais tirgus ir attīstīts arī pie mums Latvijā, kuram nereti par upuri kļūst tieši strauji augošie start-up uzņēmumi.

Tādēļ ir svarīgi laicīgi reģistrēt domēna vārdu ar Jūsu uzņēmuma nosaukumu, kas aizsargās ne tikai Jūsu uzņēmuma reputāciju, klientus un sadarbības partnerus, bet arī Jūsu nervus.

Ja uzņēmuma darbību esat nolēmis beigt, taču izmantotais domēna vārds ir ļoti skanīgs un varētu noderēt arī citiem. Apsveriet domu to tālāk pārdot kādam uzticamam uzņēmumam vai personai.

Cerams, ka tagad Jūs neļausiet savam domēna vārdam “sēdēt” un vākt digitālos putekļus, bet liksiet to pie darba jau šodien. Lai izdodas! Savukārt ja domēna vārda Jums vēl nav ir pēdējais laiks pie tā tikt. Reģistrē savu .LV domēna vārdu jau šodien!